Chat with us, powered by LiveChat
  • 0

BENU Akadēmija

Jaunumi 21.10.2021.

BENU Aptieku darba laiki mājsēdē

Informējam, ka no 21. oktobra līdz 15. novembrim BENU Aptieku darba laikos ir ieviestas izmaiņas. BENU Aptieku darba laiks ir saīsināts līdz plkst.19.00, taču diennakts aptiekas strādā visu laiku: Rīgā, A. Čaka ielā 104; Jelgavā, Lielajā ielā 36; Ventspilī, Ganību ielā 8.

Skaistums 21.10.2021.

Ar kādu sejas kopšanas masku palutināt ādu rudenī?

Maskas sejas ādai var būt lielisks veids, kā papildināt savus ādas kopšanas rituālus, palutināt savu ādu un veltīt laiku sev. Taču vai zinām, kā lietot sejas ādas maskas tā, lai tās sniegtu vislabāko efektu? No kādām kļūdām ieteicams izvairīties sejas masku lietošanā un kā izvēlēties sev piemērotāko? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Veselība 19.10.2021.

Cik nozīmīgs ir D vitamīns trauslo kaulu slimībai jeb osteoporozei?

20. oktobrī tiek atzīmētā Pasaules osteoporozes diena. Osteoporoze ir liela problēma senioriem, taču mūsu kaulu stiprumu ietekmē tas, kādā stāvoklī tie bija bērnībā un jaunībā. Turklāt neatsverami ir profilaktiskie pasākumi visa mūža garumā. Kā veidojas osteoporoze un ko varam darīt tās profilaksei, skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, endokrinoloģe un interniste, Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijas valdes locekle Maija Gureviča un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Jaunumi 15.10.2021.

BENU Aptieka turpina apkalpot visus klientus

Stājoties spēkā jauniem ierobežojumiem, BENU Aptiekas visā Latvijā, izņemot BENU Aptieka Brīvības gatvē 372-1 (tirdzniecības parkā “Alfa”) un BENU Aptieka Ieriķu ielā 3 (iepirkšanās centrā “Domina Shopping”), strādā sarkanajā režīmā. Mēs turpinām apkalpot VISUS klientus, ievērojot noteiktos drošības pasākumus.

Veselība 15.10.2021.

Aptauja: 7 no 10 Latvijas iedzīvotājiem nepietiekami ilgi mazgā rokas

Pareiza roku mazgāšana ir viens no priekšnosacījumiem, lai mazinātu risku saslimt ar vēdera vīrusiem, augšējo elpceļu slimībām, kā arī Covid-19. Tikmēr vien 17% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju rokas mazgā vismaz 20 sekundes, kas ir Pasaules Veselības organizācijas un ekspertu ieteiktais roku mazgāšanas ilgums, 70% parasti rokas mazgā nepietiekami ilgi (28% – līdz 10 sekundēm, 42% – pārsvarā no 11 līdz 19 sekundēm), bet vēl 13% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, atklāj jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa dati. Rezultāti parāda, ka Latvijā rokas kopumā centīgāk mazgā sievietes, bet pēc ģimenē lietotās sarunvalodas – krievvalodīgie.

Veselība 14.10.2021.

Aptauja: Jaunajam Covid-19 izplatības vilnim mērķtiecīgi gatavojas 39% Latvijas iedzīvotāju

Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem un sākoties ārkārtējai situācijai valstī, aktualizējas jautājums par iedzīvotāju fizisko, mentālo un ekonomisko gatavību jaunajam pandēmijas triecienam. BENU Aptiekas Stresa termometra dati atklāj, ka jaunajam Covid-19 uzliesmojumam mērķtiecīgi gatavojas 39% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, tai skaitā veic uzkrājumus, seko līdzi aktuālajai informācijai par Covid-19 situāciju, pastiprināti rūpējas par fizisko un mentālo veselību, mēģina izvairīties no pārmērīga stresa un tml., kamēr 55% atzīst, ka nekā īpaši tam negatavojas (32% – drīzāk nē, 23% – nē), kamēr 6% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Veselība 12.10.2021.

Klīniskās farmaceites padomi acu labsajūtai ikdienā

Ik gadu 12. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules redzes diena, lai pievērstu uzmanību redzes veselības nozīmei. Viens no izplatītākajiem iemesliem, kas mūsdienās būtiski ietekmē redzi un acu labsajūtu, ir modernā dzīvesveida ieradumi jeb plašā viedierīču un datoru lietošana. Kā rūpēties par acu labsajūtu ikdienā, kā izvēlēties atbilstošākos acu pilienus un kādus profilakses pasākumus varam veikt savas redzes labā? Stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Veselība 10.10.2021.

Aptauja: Vai spējam saglabāt veselīgu līdzsvaru starp darbu un atpūtu?

Kopumā 29% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju izdodas saglabāt veselīgu līdzsvaru starp darbu un atpūtu, dažkārt tas izdodas 33%, reti – 20%, nekad – 5%, bet konkrētu atbildi sniegt nevarēja 13% respondentu, atklāts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Biežāk grūtības ar līdzsvara saglabāšanu starp darbu un atpūtu sagādā jauniešiem un cilvēkiem ar iegūtu pamatizglītību – šajās respondentu grupās veselīgu līdzsvaru nekad neizdodas saglabāt attiecīgi 11% un 12% aptaujāto.

Veselība 06.10.2021.

Slavenais banāns – ko tas sniedz mūsu organismam?

Neskatoties uz rudenīgajiem laikapstākļiem, tieši no tālām zemēm nākušais, bet Latvijā jau tik ļoti iecienītais banāns ir kļuvis par šī brīža aktuālo augli. Kādas ir banānu vērtīgās īpašības un ko darīt, ja sanācis tos nopirkt par daudz? Padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Veselība 30.09.2021.

Aptauja: Covid-19 ietekmē arī zobārstu un higiēnistu apmeklējumi kļuvuši retāki

Vismaz reizi gadā zobārstu profilaktiski apmeklē 41% Latvijas iedzīvotāju, kas ir kritums salīdzinājumā ar 2020. gada augustu, kad šādu atbildi sniedza 50% respondentu, atklāts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos. Tāpat samazinājies arī to cilvēku īpatsvars, kas vismaz reizi gadā apmeklē zobu higiēnistu – 2020. gada augustā to darīja 29% (vismaz reizi ceturksnī – 1%, vismaz reizi pusgadā – 5%, vismaz reizi gadā – 23%) aptaujāto, kamēr šī gada septembrī šādu atbildi sniedza 26% (vismaz reizi ceturksnī – 1%, vismaz reizi pusgadā – 6%, vismaz reizi gadā – 19%).

Veselība 28.09.2021.

Aptauja: Pēdējā gada laikā holesterīna līmeni nav mērījusi puse Latvijas iedzīvotāju

Pēdējo 12 mēnešu laikā savu holesterīna līmeni asinīs nav mērījusi vairāk nekā puse jeb 53% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kamēr 45% šīs analīzes pēdējā gada laikā vismaz vienreiz ir veikuši, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Salīdzinājumā ar 2020. gadā veikto aptauju par iepriekšējiem 12 mēnešiem, šobrīd iedzīvotāji nedaudz retāk norāda, ka pēdējā gada laikā ir mērījuši savu holesterīna līmeni asinīs – 2020. gadā šo pārbaudi bija veikuši 48%.

Jaunumi 25.09.2021.

BENU Aptieka pateicas farmaceitiem un sveic Pasaules farmaceitu dienā!

Katru gadu 25. septembris BENU Aptiekā ir īpaša diena, jo tiek atzīmēta Pasaules farmaceitu diena. Šie svētki ir vēl viens iemesls, lai izteiktu atzinību un pateicības vārdus par nozīmīgo darbu, ko mūsu farmaceiti iegulda sabiedrības veselībā. Jāuzsver, ka Covid-19 pandēmijas laikā farmaceits faktiski ir pieejamākais veselības aprūpes speciālists, kas, spītējot darba apjomam, neskaidrībai un vispārējam satraukumam, katru dienu turpina stiprināt veselību un sniegt atbalstu tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kā arī spēj rast katram aptiekas apmeklētājam nepieciešamo padomu.

Veselība 24.09.2021.

Aptauja: Atkal pieaug iedzīvotāju satraukums par Covid-19 izplatību

Paaugstinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, septembrī atkal pieaudzis iedzīvotāju satraukums par pandēmijas izplatību. Ja šī gada jūlijā ļoti augsts satraukums bija 8% respondentu (savu satraukumu 10 baļļu skalā vērtēja ar 9 un 10), tad šobrīd tie ir 10%, savukārt vidēji augsts satraukuma līmenis pašlaik ir 23% aptaujāto (savu satraukumu 10 baļļu skalā vērtē ar 7 un 8), kamēr jūlijā šis rādītājs bija 19%, atklāts BENU Aptiekas Stresa termometra datos.

Veselība 23.09.2021.

Kolagēna nozīme organismā

Par kolagēna nozīmi organismā tiek runāts arvien plašāk. Tas tiek uzskatīts par būtisku ādas kopšanas līdzekļu un skaistuma vitamīnu sastāvdaļu. Taču kāda ir tā patiesā loma organismā? Ko tas sniedz mūsu skaistumam un labsajūtai? Kā varam to uzņemt un veicināt tā veidošanos organismā? Konsultē BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Veselība 22.09.2021.

Smiltsērkšķi – vitamīnu, antioksidantu un minerālvielu dabas krātuves

Rudenī daba mūs lutina ar īpaši veselīgām veltēm, un viena no tām ir smiltsērkšķi. Šīs mazās, košās ogas ar spēcīgi skābeno garšu ir bagātas ar vitamīniem un minerālvielām. To vērtīgais sastāvs padarījis tās par ļoti populāru dažādu profilakses un ārstniecības, kā arī skaistumkopšanas līdzekļu sastāvdaļu. Ko smiltsērkšķi spēj sniegt sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 21.09.2021.

Aptauja: Septembrī pieaugusi iedzīvotāju nedrošība par ceļošanu uz ārzemēm un publisku pasākumu apmeklēšanu

Paaugstinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, septembrī ir nedaudz pieaugusi iedzīvotāju nedrošība par ceļošanu uz ārzemēm un publisku vietu un pasākumu apmeklēšanu. Ja jūlija vidū par ceļošanu uz ārzemēm droši jutās 44% aptaujāto (17% – pilnīgi droši, 27% – drīzāk droši), tad šobrīd šis rādītājs ir 40% (17% – pilnīgi droši, 23% – drīzāk droši), savukārt attiecībā uz publisku vietu un pasākumu apmeklēšanu jūlijā par to droši bija 69% (26% – pilnīgi droši, 43% – drīzāk droši), bet šobrīd – 61% respondentu (23% – pilnīgi droši, 38% – drīzāk droši), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra datos.

Veselība 20.09.2021.

Kā drīkstam un kā nedrīkstam tīrīt ausis?

Arvien biežāk dzirdam speciālistu ieteikumus par to, ka dažādi ausu tīrīšanas ieradumi, piemēram, vates kociņu lietošana, var būt kaitīgi mūsu ausīm un dzirdei. Kā zināt, vai, tīrot ausis ierastajā veidā, nenodarām tām pāri? Kā drīkstam tās pareizi tīrīt un kādos gadījumos ir noteikti jādodas pie speciālista, konsultē BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Veselība 20.09.2021.

Aptauja: Septembrī pieaugusi iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, septembrī ir pieaugusi Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam – šī gada jūlija sākumā vakcīnu pret Covid-19 drošumam uzticējās 59% (pilnībā uzticējās – 25%, drīzāk uzticējās – 34%), bet šobrīd šis rādītājs ir 66%  (pilnībā uzticas – 38%, drīzāk uzticas – 28%), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra datos. Tāpat 26% minēto vakcīnu drošumam sliecas neuzticēties (pilnībā neuzticas – 15%, drīzāk neuzticas – 11%), savukārt 8% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Joprojām diezgan būtiskas atšķirības šajos rādītājos saglabājas starp latviešiem un krievvalodīgajiem – latviešu vidū Covid-19 vakcīnām uzticas 67% (pilnībā uzticas – 39%, drīzāk uzticas – 28%), kamēr krievvalodīgo vidū šis rādītājs ir 54% (pilnībā uzticas – 20%, drīzāk uzticas – 34%).

Bērni un vecāki 10.09.2021.

Lai aktīva un veselīga Tēva diena! Speciālistu ieteikumi

Tēva diena ir lielisks iemesls, lai aktīvi un veselīgi pavadītu laiku kopā ar bērniem un ieviestu kādas jaunas aktivitātes, vingrinājumus un veselīgus ieradumus arī nākotnei. Kāpēc ir tik svarīgi veikt fiziskas aktivitātes kopā ar bērniem, kā pareizi izvēlēties slodzi un kādus vingrinājumus tētis var pildīt kopā ar bērnu? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centra 4 filiāles Bērnu veselības centrs fizioterapeite Madara Rupaine un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 09.09.2021.

Aptauja: Locītavas katru mēnesi sāp katram otrajam Latvijas iedzīvotājam

Vairāk nekā puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju vismaz pāris reizes mēnesī izjūt locītavu sāpes (22% – vairākas reizes nedēļā, 8% – vismaz reizi nedēļā, 21% – vismaz pāris reizes mēnesī), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos. Tikmēr 30% aptaujāto locītavu sāpes izjūt pāris reizes gadā, 15% šādas sāpes nekad nav piedzīvojuši, bet 4% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Skaistums

Skatīt visu

Veselība

Skatīt visu

Bērni un vecāki

Skatīt visu

Sievietēm

Skatīt visu

Aktīvs dzīvesveids

Skatīt visu

Atpūta pie dabas

Skatīt visu

Mājdzīvnieki

Skatīt visu

Jaunumi

Skatīt visu