Chat with us, powered by LiveChat
  • 0

BENU Akadēmija

Veselība 28.01.2022.

Aptauja: izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19 joprojām izjūt 43% Latvijas iedzīvotāju

Izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19 pandēmijas joprojām izjūt 43% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, desmit baļļu skalā to vērtējot no astoņi līdz desmit, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos. Salīdzinājumā ar 2021. gada novembri, iedzīvotāju īpatsvars, kas izjūt izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19, ir samazinājies par 5%. Salīdzinot datus gada griezumā, redzams, ka to iedzīvotāju īpatsvars, kuri izjūt izteikti spēcīgu nogurumu no Covid-19, šobrīd ir par 1% lielāks nekā 2021. gada janvārī.

Veselība 26.01.2022.

Aptauja: Kā Latvijas iedzīvotāji vērtē savas atmiņas darbību pēdējā gada laikā?

Vērtējot savas atmiņas darbību pēdējā gada laikā, gandrīz katrs otrais jeb 48% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādīja, ka tā viņiem kopumā ir pasliktinājusies (42% – nedaudz pasliktinājusies, 6% – ievērojami pasliktinājusies), 44% tā nav mainījusies, 5% atmiņas darbība ir uzlabojusies (3% – nedaudz uzlabojusies, 2% – ievērojami uzlabojusies), bet vēl 3% konkrētu viedokli sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos. Par dažādiem atmiņu veidiem, faktoriem, kas ietekmē atmiņas darbību, un ieteikumiem tās uzlabošanai stāsta RAKUS Gaiļezers Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas klīniskā psiholoģe, Dr. Psych. Jeļena Harlamova.

Jaunumi 25.01.2022.

Izmaiņas masku lietošanā aptiekās no 25. janvāra

Cienījamie klienti!

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, sākot ar šī gada 25. janvāri, atrodoties publiskajās vietās, tai skaitā aptiekas telpās, ir jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators bez vārsta (FFP2 vai augstākas klases), tādējādi auduma maskas publisku vietu apmeklēšanai vairs nav derīgas. Auduma maskas aptiekās joprojām drīkst izmantot bērni no 7 līdz 12 gadiem.

Veselība 24.01.2022.

Aptauja: 60% respondentu gada aukstajā laikā vienmēr valkā cepuri

Galva ir nozīmīga ķermeņa daļa ķermeņa temperatūras uzturēšanā. Lielākā daļa respondentu (60%) norādījuši, ka gada aukstajā laikā vienmēr valkā cepuri. Taču 19% respondentu to dara reizēm, bet 11% — reti. 9% respondentu ir norādījuši, ka viņi gada aukstajā laikā nevalkā cepuri vispār, 0,5% atbildēja “grūti pateikt”, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Veselība 20.01.2022.

Aptauja: janvārī samazinājusies iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Janvārī sarukusi Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam – ja pērnā gada novembrī minēto vakcīnu drošumam uzticējās gandrīz ¾ jeb 74% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (pilnībā uzticējās – 40%, drīzāk uzticējās – 34%), tad janvārī šis rādītājs ir 66% (pilnībā uzticas – 28%, drīzāk uzticas – 38%), secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS.

Skaistums 19.01.2022.

Skaistuma konsultantes padomi jutīgas ādas kopšanai ziemā

Ādas diskomforta sajūta ziemā diemžēl nav retums. Nesaudzīgie laika apstākļi liek daudziem no mums lūkoties pēc citiem, ziemai piemērotākiem ādas kopšanas līdzekļiem gan sejai, gan ķermenim. Īpaši krasi to izjūt jutīgas un sausas ādas īpašnieki. Kā kopt jutīgu un sausu ādu ziemā? Kādas kļūdas nepieļaut jutīgas ādas kopšanas procesā un līdzekļu izvēlē? Padomos dalās BENU Aptiekas skaistuma konsultante Liene Graudiņa.

Skaistums 17.01.2022.

Pēdu kopšanas padomi ziemas laikam

Ziemas aukstie un mainīgie laikapstākļi var likt mūsu ādai izjust diskomfortu, kļūt sausākai un jutīgākai. Pēdu āda nav izņēmums – tai ziemā var būt nepieciešama papildu kopšana un mitrināšana. Kādas pēdu kopšanas procedūras būs piemērotas tieši ziemas laikam un kā kopt pēdu ādu mājas apstākļos? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Veselība 14.01.2022.

Aptauja: 6 no 10 Latvijas iedzīvotājiem 2022. gadā ir kāda veselīga apņemšanās

Jauna gada sākums nereti tiek uztverts kā iespēja uzsākt jaunus un veselīgus ieradumus, sakārtot attiecības vai apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Arī Latvijā jaunā gada apņemšanās ir diezgan izplatītas – kopumā 60% aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem 2022. gadā ir kāda veselīga apņemšanās (29% – ir, 31% – drīzāk ir), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti janvāra sākumā, aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentu. Tāpat 37% norādījuši, ka jaunajā gadā viņiem jaunu veselīgu apņemšanos nav (20% – nav, 17% – drīzāk nav), bet 3% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Skaistums 11.01.2022.

Skaistuma konsultante iesaka: Sāc cīņu ar celulītu jau ziemā!

Celulīts ir izplatīta problēma, ko ietekmē gan mūsu pašu dzīvesveids, gan ģenētika. Cīņai ar celulītu ir pieejami neskaitāmi kosmētiskie līdzekļi, taču ko darīt, lai tie tiešām būtu efektīvi? Ar kādiem ieradumiem un rīcībām mēs paši veicinām celulīta attīstību un ko darīt, lai no tā izvairītos? Stāsta BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Veselība 10.01.2022.

Aptauja: Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība uztrauc 56% Latvijas iedzīvotāju

Paaugstinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, kopumā 56% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka viņus satrauc Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība (42% – drīzāk uztrauc, 14% – ļoti uztrauc), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra datos. Tāpat 40% sniedza atbildi, ka omikrona izplatība Latvijā kopumā viņus neuztrauc (23% – drīzāk neuztrauc, 17% – pilnībā neuztrauc). Tikmēr uz jautājumu, vai sliktākais Covid-19 pandēmijas posms jau ir aiz muguras, 34% atbildēja apstiprinoši, 42% sliecās domāt, ka sliktākais pandēmijas posms vēl ir priekšā, bet gandrīz katrs ceturtais jeb 24% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.  

Veselība 03.01.2022.

Aptauja: vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju regulāri saskaras ar izdegšanas simptomiem

Izdegšana pēdējos gados ir liela problēma, turklāt Covid-19 pandēmija daudziem varētu veicināt izdegšanas paradīšanos. Aptaujas rezultāti atklāj satraucošus datus – vairāk nekā puse jeb 58% respondentu saskaras ar izdegšanas simptomiem (23% bieži un 35% dažkārt). Vēl 28% procenti aptaujāto ar izdegšanu saskaras reti, 11% nekad, bet 3% atbildējuši “grūti pateikt”, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Veselība 30.12.2021.

Seši soļi, lai Jaunā gada apņemšanās izdotos

Jaunā gada sākumā tradicionāli atskatāmies uz aizvadītā gada laikā paveikto un izvirzām sev jaunus mērķus vai uzņemamies kādu apņemšanos. Kā pareizi izvirzīt mērķus, kas piemēroti tieši jums, un kā tos veiksmīgi sasniegt? Kas palīdzēs ceļā uz mērķu sasniegšanu? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centra 4 preventīvās medicīnas klīnikas Anti-Aging Institute psiholoģe-maģistrante, ACSTH sertificēta personīgās izaugsmes trenere Zane Jankovska un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Veselība 28.12.2021.

Aptauja: Reizi nedēļā vai pat biežāk pārēsties mēdz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs

Svētku laikā bagātīgi klātais galds un dažādi našķi tā vien vilina, lai ieturētu pamatīgākas un biežākas maltītes, tomēr BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti liecina, ka regulāra pārēšanās un našķēšanās starp ēdienreizēm Latvijas iedzīvotāju vidū ir izplatīta parādība arī ikdienā. Kopumā reizi nedēļā vai pat biežāk pārēsties mēdz 27% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (4% – katru vai gandrīz katru dienu, 9% – 2 līdz 4 reizes nedēļā, 14% – reizi nedēļā), tikmēr 61% respondentu starp ēdienreizēm regulāri našķējas (14% to dara bieži, 47% – dažkārt). Tādēļ par to, kāpēc regulāra pārēšanās un pārmērīga našķēšanās var būt kaitīga, stāsta sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore.  

Veselība 27.12.2021.

Aptauja: Ģimenes ārstu vismaz reizi gadā apmeklē mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju

Regulāri ģimenes ārstu apmeklējumi un attiecīgo izmeklējumu veikšana ir viens no būtiskākajiem slimību profilakses un ārstēšanas pasākumiem. Tomēr Latvijā tikai nepilna puse jeb 48% aptaujāto iedzīvotāju savu ģimenes ārstu apmeklē vismaz reizi gadā (31% – vairākas reizes gadā, 17% – vismaz reizi gadā), 4% to dara reizi divos gados, 6% – retāk. Tikmēr vairāk nekā katrs trešais jeb 36% respondentu savu ģimenes ārstu apmeklē tikai tad, kad parādās kādas veselības problēmas, bet vēl 3% to nedara nekad, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

Skaistums 22.12.2021.

Skaistuma konsultantes padomi mirdzošai ādai un matiem svētku laikā

Nav noslēpums, ka rūpēm par ādas skaistumu un veselību jānotiek ilgtermiņā ik dienas. Tomēr ik reiz pirms svētkiem un dažādiem īpašiem notikumiem mēdz piemeklēt vēlme eksperimentēt, izskatīties labāk un panākt vēlamo rezultātu daudz ātrāk. Kādiem ādas kopšanas eksperimentiem noteikti nevajadzētu ļauties pirms svētkiem un kas palīdzēs ādai un matiem izskatīties labāk? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Liene Graudiņa.

Jaunumi 16.12.2021.

BENU Aptieku darba laiki svētku periodā

Cienījamie klienti!

Novēlam jums priecīgu svētku laiku un atgādinām, ka svētkos mainās aptieku darba grafiks. Ieskatieties zemāk esošajā informācijā, lai noskaidrotu sev vēlamās aptiekas darba laiku svētkos.

Veselība 10.12.2021.

Slavenais ķiploks – kas jāzina par tā īpašībām un lietošanu?

Ķiploks ir viens no pirmajiem augiem, kas nāk prātā vīrusu un saaukstēšanās laikā. Tas ir slavens ar savām ārstnieciskajām īpašībām un spēcīgo garšu un aromātu. Taču vai zinām, kas tieši ir ķiploka īpašību pamatā? Un kādos gadījumos ieteicams uzmanīties no ķiploka? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Skaistums

Skatīt visu

Veselība

Skatīt visu

Bērni un vecāki

Skatīt visu

Sievietēm

Skatīt visu

Aktīvs dzīvesveids

Skatīt visu

Atpūta pie dabas

Skatīt visu

Mājdzīvnieki

Skatīt visu

Jaunumi

Skatīt visu