• 0

BENU Akadēmija

Jaunumi 17.05.2021.

Aptauja: Pusei Latvijas iedzīvotāju gada laikā ir palielinājies viedierīču lietošanas apjoms – ko tas nozīmē acu veselībai?

Vismaz pusei jeb 51% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir palielinājies viedierīču lietošanas apjoms. Turklāt tieši jaunieši (18–24 gadi) un sievietes aptaujā visbiežāk norādīja, ka viņu viedierīču lietošanas apjoms ir stipri palielinājies, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas izpētes kompāniju SKDS. Kāda ir viedierīču lietošanas apjoma palielināšanās ietekme uz redzes un vispārējo veselību un kā to mazināt?

Jaunumi 14.05.2021.

Kā samazināt cukura patēriņu ikdienā? Speciālistu ieteikumi

Dažādie saldie našķi ir pieejami tik plašā klāstā, ka ir grūti no tiem izvairīties un stāties pretī to kārdinājumam. Turklāt cukura patēriņa samazināšanu vēl sarežģītāku padara tas, ka arī daudzos citos produktos, kas netiek uzskatīti par saldiem, var būt pievienots ievērojams cukura daudzums. Kā izprast kāri pēc saldumiem un kā samazināt cukura patēriņu ikdienā? Konsultē sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Jaunumi 14.05.2021.

Rētas – ko darīt, lai no tām atbrīvotos vai mazinātu?

Teju katram dzīves laikā nākas iegūt kādu rētu, un katrai no tām ir savs stāsts, kā tā ir radusies. Traumas, ķeizargrieziena, krūts operācijas vai aknes rētas – tās atklāj un stāsta to, ko mēs esam piedzīvojuši savā dzīvē. No rētām nevajadzētu kautrēties, tomēr tās nereti rada psiholoģisku diskomfortu, ne tikai visu laiku atgādinot par konkrēto notikumu, bet arī mainot mūsu ārējo izskatu. Par to, kā atbrīvoties no rētām vai vismaz vizuāli tās mazināt, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ārste-rezidente dermatoloģijā Zane Prikule-Rūsiņa un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Jaunumi 12.05.2021.

Vai iedegums ir tā vērts – kas ir melanoma un kā sevi pasargāt?

Par melanomas riskiem un ādas aizsardzību no saules stariem tiek runāts arvien plašāk, taču, neskatoties uz izglītojošo informāciju, saslimšana ar melanomu turpina pieaugt. Turklāt joprojām pastāv daudz mītu par saules staru iedarbību uz ādu, saules aizsarglīdzekļu un D vitamīna lietošanu. Par šiem un citiem ar ādas veselību un sauli saistītiem jautājumiem BENU Akadēmijas podkāsta diskusijā stāsta ārsts dermatologs, dermatoloģijas klīnikas Derma Clinic Riga vadītājs Raimonds Karls un BENU Aptiekas farmaceite Baiba Prindule.

Jaunumi 11.05.2021.

C vitamīns kosmētikas līdzekļos – vai protam to pareizi lietot?

C vitamīns ir nozīmīgs mikroelements, kas mūsu ķermenī pilda vairākas funkcijas. Tas ir spēcīgs antioksidants, kas pasargā mūsu šūnas no bojājuma, piedalās dažādos metabolisma procesos, palīdz dzelzim uzsūkties no gremošanas trakta un tā ir tikai daļa no šī vitamīna pienākumiem. Taču vai pamanījāt, ka C vitamīns ir ieņēmis diezgan svarīgu vietu arī sejas ādas kopšanā? 2020. gadā internetā vismeklētākā sejas kopšanas līdzekļu sastāvdaļa bijusi tieši C vitamīns!

Jaunumi 30.04.2021.

BENU Aptieku darba laiki maija svētkos

Cienījamie klienti!

Novēlam jums priecīgu svētku laiku un atgādinām, ka svētkos mainās aptieku darba grafiks. Ieskatieties zemāk esošajā informācijā, lai noskaidrotu sev vēlamās aptiekas darba laiku svētkos.

 

Jaunumi 07.04.2021.

Aptauja: Kopš pandēmijas sākuma 31% miega režīms ir kļuvis neregulārāks

Lai arī 49% miega režīms pēdējo 12 mēnešu laikā nav mainījies, tomēr gandrīz trešdaļai jeb 31% aptaujāto kopš pandēmijas sākuma miega režīms ir kļuvis kopumā neregulārāks (iešana gulēt, celšanās, miegā pavadītais laiks), kamēr 17% atzinuši, ka pēdējā gada laikā miega režīms ir kļuvis regulārāks. Izteikti neregulārāks miega režīms pēdējo 12 mēnešu laikā ir kļuvis jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem, viņu vidū miega režīms neregulārāks ir kļuvis 43%, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar SKDS.

Jaunumi 06.04.2021.

Aptauja: Pēdējo 12 mēnešu laikā mentālā veselība pasliktinājusies 44% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju

Sniedzot savas mentālās veselības pašvērtējumu, 44% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējā gada laikā viņu mentālā veselība ir pasliktinājusies (35% – nedaudz pasliktinājusies, 9% – ievērojami pasliktinājusies), 36% būtiskas izmaiņas novērojuši nav, bet 14% tā ir uzlabojusies (11% – nedaudz uzlabojusies, 3% – ievērojami uzlabojusies), secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos. Biežāk par mentālās veselības pasliktināšanos norādījuši jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuru vidū 56% snieguši šādu atbildi (40% – nedaudz pasliktinājusies, 16% – ievērojami pasliktinājusies).

Jaunumi 31.03.2021.

Tamro 700 mediķiem dāvina vitamīnus vairāk nekā 16 000 eiro vērtībā

Martā medikamentu vairumtirgotājs Tamro sadarbībā ar Vigantolvit® un Livsane zīmoliem uzsāka labdarības akciju “Plaša sirds”, kuras ietvaros dāvina vitamīnus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fondam un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Attīstības biedrībai, lai atbalstītu mediķus, kuri jau vairāk nekā gadu cīnās ar pandēmiju – ārstē un aprūpē Covid-19 pacientus. Vitamīnu komplektu kopējā vērtība ir 16 086 eiro, un abās slimnīcās tos saņems kopskaitā 700 mediķi, kuri ikdienā ārstē  Covid-19 pacientus.

“Šajā sarežģītajā laikā mums ir iespēja gūt vēl vienu apstiprinājumu Latvijas mediķu augstajai profesionalitātei, pašaizliedzībai un nesavtīgajām rūpēm par katru pacientu. Ārkārtīgi novērtējam mūsu mediķu un aprūpes personāla ieguldīto darbu, enerģiju, kā arī fiziskos un emocionālos resursus Covid-19 pandēmijas mazināšanai. Pateicamies jums par nesavtīgo darbu un no sirds ceram, ka šī dāvana palīdzēs  atjaunot spēkus un stiprināt sevi smagajā ikdienas darbā,” par dāvinājuma mērķi stāsta Tamro Latvija vadītājs un vairumtirdzniecības direktors Aleksejs Boroduļins.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas  un  Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas mediķiem, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem, dāvanā pasniegti Vigantolvit® vitamīnu lielie iepakojumi un Livsane C vitamīna (1000 mg) iepakojumi. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fonds saņēma dāvinājumu 630 mediķiem, un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Attīstības biedrība –  70 mediķiem.

Ardis Platkājis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fonda valdes priekšsēdētājs par saņemto dāvinājumu saka: „Pateicamies par mērķa ziedojumu un atbalstu Austrumu slimnīcas mediķiem un aprūpes personālam, kas Covid-19 pandēmijas laikā būs noderīgs imunitātes stiprināšanai. Nav noslēpums, ka slimnīcas personāls, ārstējot Covid-19 pacientus,  jau ilgstoši strādā augstā emocionālā un dažkārt arī fizisko spēku pārslodzē, tādēļ saņemtais dāvinājums ir nācis kā atgādinājums – rūpēties un stiprināt savu veselību, lai visi kopā un katrs atsevišķi pārrautu pandēmijas tālāku izplatību un būtu veseli.”

Dāvinājuma mērķis ir palīdzēt mediķiem, kas tik daudz enerģijas velta cīņai ar Covid-19 un tā pacientu ārstēšanai, atgūt spēkus un stiprināt imunitāti ikdienā. Savukārt tieši C un D vitamīns ir īpaši svarīgi imunitātes stiprināšanai ikdienā.

Akciju “Plaša sirds” organizē un dāvinājumu veic Baltijas reģionā lielākais medikamentu vairumtirdzniecības uzņēmums Tamro sadarbībā ar Vigantolvit® un Livsane zīmolu.

Jaunumi 30.03.2021.

BENU Aptieku darba laiki Lieldienās

Novēlam jums priecīgu svētku laiku un atgādinām, ka svētkos mainās aptieku darba grafiks. Ieskatieties zemāk esošajā informācijā, lai noskaidrotu sev vēlamās aptiekas darba laiku svētkos.

Veselība 17.02.2021.

Klāt gavēnis! Kas jāņem vērā?

Šodien, 17. februārī, sākas gavēnis, kas līdz pat Lieldienām vismaz daļai cilvēku ikdienā ienesīs ēšanas un uzvedības paradumu izmaiņas. Gavēnis var būt gan reliģisku, gan arī nereliģisku apsvērumu vadīts (reizēm saukts arī par badošanos), piemēram, lai samazinātu holesterīna līmeni un nomestu lieko svaru.

Jaunumi 01.02.2021.

BENU Aptieka turpina augsti novērtēto pētījumu par stresa līmeni Covid-19 laikā

Saglabājoties augstam Covid-19 izplatības riskam un valstī noteiktajiem epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem, BENU Aptieka turpina 2020. gadā sabiedrībā un mediju vidē plašu atzinību guvušo pētījumu sēriju – BENU Aptiekas Stresa termometru, kurā tiek noskaidrots iedzīvotāju stresa pašvērtējums, kā arī attieksme pret dažādu Covid-19 profilakses pasākumu ievērošanu.

Veselība 20.01.2021.

Aptauja: Ātro ēstuvju ēdienus uzturā mēdz iekļaut vairāk nekā ¾ Latvijas iedzīvotāju

Lai arī Covid-19 laikā liela daļa iedzīvotāju ir pārgājusi uz attālinātu darba režīmu, uzturā joprojām bieži parādās ātro ēstuvju piedāvātie ēdieni – burgeri, picas un citi. Kopumā 77% Latvijas iedzīvotāju uzturā iekļauj ātro ēstuvju ēdienus (vismaz reizi nedēļā – 13%, pāris reizes mēnesī – 26%, retāk – 38%), savukārt tikai 22% ātro ēstuvju piedāvātos ēdienus uzturā neiekļauj, kamēr 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos.

Skaistums 14.01.2021.

Padomi skaistām lūpām, kas nebaidās ziemas sala

Ziemas laikā ir ļoti svarīgi pareizi kopt lūpas, lai tās ir maigas, pievilcīgas un jūtas labi. Lai to nodrošinātu, reizi nedēļā ieteicams uztaisīt lūpu skrubi. Ja šāda līdzekļa nav jūsu kosmētikas somiņā, nevajag uztraukties, to  varat viegli uztaisīt paši!

Veselība 30.12.2020.

Veselības monitorings: 95% Latvijas iedzīvotāju mēdz našķēties starp galvenajām ēdienreizēm

Gada nogale daudziem asociējas ne vien ar īpašu ģimeniskuma sajūtu, bet arī bagātīgāk klātu galdu un dažādiem kārumiem. Tomēr jāuzmanās, lai našķēšanās nekļūtu par ikdienas sastāvdaļu, neizjauktu ēšanas režīmu un neaizstātu pilnvērtīgu uzturu. BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka 95% Latvijas iedzīvotāju starp galvenajām ēdienreizēm mēdz ēst našķus (14% – bieži, 46% – dažkārt, 35% – reti), kamēr 5% aptaujāto starp ēdienreizēm nenašķējas.

Skaistums 16.12.2020.

Piparkūku garšvielu maģija

Piparkūkas ir viens no senākajiem un iecienītākajiem Ziemassvētku našķiem, kas savu popularitāti saglabā arī mūsdienās. Kāpēc tieši šāds pikants saldums ir kļuvis par svētku neatņemamu sastāvdaļu? Stāsta sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 16.12.2020.

Aptauja: Cik daudz Latvijas iedzīvotāji zina par aknu veselību?

Tikai 36% Latvijas iedzīvotāju zina, kādi simptomi liecina par aknu veselības problēmām, 46% aptaujāto aknu slimību pazīmes neatpazīst, kamēr 18% respondentu konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Zinošāki aknu veselības jautājumos ir gados vecākie iedzīvotāji.

Skaistums

Skatīt visu
Skaistums 16.12.2020.

Piparkūku garšvielu maģija

Piparkūkas ir viens no senākajiem un iecienītākajiem Ziemassvētku našķiem, kas savu popularitāti saglabā arī mūsdienās. Kāpēc tieši šāds pikants ...

Veselība

Skatīt visu

Bērni un vecāki

Skatīt visu

Sievietēm

Skatīt visu
Sievietēm 02.07.2020.

Sievietes veselība

Mūsdienās, kad veselīgs dzīvesveids kļuvis teju par modes lietu, katram ir radies priekšstats par to, kas ir veselīgs uzturs. ...

Aktīvs dzīvesveids

Skatīt visu

Atpūta pie dabas

Skatīt visu

Mājdzīvnieki

Skatīt visu

Jaunumi

Skatīt visu