Chat with us, powered by LiveChat
  • 0

BENU Akadēmija

Veselība 01.07.2022.

Aptauja: Cik daudzi spētu atpazīt depresiju?

Kopumā ¾ jeb 75% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju snieguši atbildi, ka viņi spētu atpazīt depresijas pazīmes (jā – 23%, drīzāk jā – 52%), 18% atzīst, ka to nevarētu (nē – 3%, drīzāk nē – 15%), bet vēl 7% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS. Tikmēr klīniskā psiholoģe Inese Lietaviete rezultātus vērtē piesardzīgāk, norādot, ka, lai arī Covid-19 pandēmija palīdzēja aktualizēt mentālās veselības problēmas, tomēr, pat zinot depresijas pazīmes, to ir grūti novērtēt saviem spēkiem, jo depresijai ir dažādas formas un smaguma pakāpes, tāpēc ieteicams meklēt profesionālu palīdzību, jo pretējā gadījumā depresijai var būt ļoti nopietnas sekas.

Atpūta pie dabas 28.06.2022.

Aptauja: saules aizsargkrēmu nelieto gandrīz katrs trešais iedzīvotājs

Turpinoties ekstremālam karstumam, svarīgi ir ievērot atbildīgo dienestu norādījumus –  neuzturēties tiešos saules staros, regulāri padzerties un sekot līdzi savai pašsajūtai. Tāpat svarīgi, dodoties ārā, ir lietot arī saules aizsargkrēmu, lai izvairītos no ādas apdegumiem. Vienlaikus gandrīz katrs trešais jeb 31% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju saules aizsargkrēmu nelieto vispār, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringā, kas veikts sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS. Visbiežāk iedzīvotāji saules aizsargkrēmu lieto, dodoties uz pludmali, tomēr arī šajā gadījumā to dara mazāk nekā katrs otrais respondents – 46%, bet vienmēr, uzturoties saulē, to dara 18%.

Veselība 27.06.2022.

Aptauja: Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs apzināti “cepinās” karstākajā dienas laikā

Iestājoties karstam, saulainam un pat svelmainam laikam, pieaug arī ultravioletais starojums, kā arī ādas apdeguma, saules un karstuma dūrienu riski. Karstajās dienās laikā no plkst. 11:00 līdz 16:00 tiek ieteikts neuzturēties tiešos saules staros, tomēr BENU Aptiekas Veselības monitoringa dati atklāj, ka 20% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju apzināti izvēlas šajā laikā atrasties saulē (3% – katru reizi, 17% – bieži), piemēram, sauļojoties, darot dārza darbus vai aktīvi kustoties. Tikmēr 26% šādi rīkojas dažreiz, 22% – reti, 30% vasaras karstajās dienās minētajā laikā saulē neuzturas vispār, bet 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Veselība 21.06.2022.

TOP 5 veselīgi Jāņu ēdieni un citi speciālistu padomi svētkiem

Ir pienācis Jāņu laiks! Tiek plānotas svinību aktivitātes un mielasts. Kā Jāņu svinības un mielastu padarīt pēc iespējas veselīgāku? Kādi ir ieteicamākie ēdieni veselīgam Jāņu galdam? Un par kādiem drošības pasākumiem nedrīkstam aizmirst? Iesaka sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Sintija Jureviča.

Jaunumi 20.06.2022.

BENU Aptieku darba laiki Jāņos

Cienījamie klienti!

Novēlam jums priecīgu svētku laiku un atgādinām, ka svētkos mainās aptieku darba grafiks. Ieskatieties zemāk esošajā informācijā, lai noskaidrotu sev vēlamās aptiekas darba laiku svētkos.

Jaunumi 17.06.2022.

Lai līksmi un skanīgi Jāņi! Noskaties mūsu video sveicienu!

Jau pavisam drīz baudīsim gada īsāko un maģiskāko nakti – Jāņus – sākot ar Jāņuzāļu meklējumiem, sieru siešanu un mielasta gatavošanu, kā arī saulgriežu baudīšanu pie ugunskura ar dziesmām, dejām un labu noskaņojumu. Sagaidot Jāņu dienu, īpaši līksmu sveicienu sagādājuši BENU Aptiekas vēstneši – ētera personība Maija Rozīte-Krištopāne un dziedātājs Lauris Reinis, kā arī BENU Aptiekas Goda seniori – aktrises Regīna Devīte un Ilze Vazdika. Muzikālajā un draiskajā video sabiedrībā mīlētās personības ielīgo BENU sētu un vienojas kopīgā sveicienā!

Veselība 16.06.2022.

Kas jāzina par Jāņu zālēm un aktuālajiem ārstniecības augiem?

Jāņu tuvošanās laiks ir pateicīgs ne vien Jāņu zāļu vākšanai rotāšanās nolūkos, bet arī dažādu ārstniecības augu ievākšanai. Kādi ārstniecības augi ir aktuāli un vācami šajā laikā un kādiem nolūkiem tos lieto? Kuras Jāņu zāles ir piemērotākās vainagiem un mājas rotāšanai? Kāda piesardzība jāievēro, vācot augus? Stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 16.06.2022.

Aptauja: 71% iedzīvotāju sliecas domāt, ka rudens un ziemas periodā ir gaidāms jauns Covid-19 uzplaiksnījums

Lai arī Covid-19 saslimstība ir būtiski mazinājusies un gandrīz visi pandēmijas ierobežojumi atcelti, tomēr kopumā gandrīz ¾ jeb 71% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sliecas domāt, ka rudens un ziemas periodā ir gaidāms jauns Covid-19 pandēmijas uzplaiksnījums (jā – 21%, drīzāk jā – 50%), secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1700 respondentu.

Aktīvs dzīvesveids 13.06.2022.

Klausies podkāstu un uzzini par fizisko aktivitāšu nozīmi bērniem!

Ir sākusies vasara – laiks, kad bērniem ir iespēja izbaudīt brīvlaiku, kā arī aktīvi un jēgpilni pavadīt vasaras mēnešus. Vienlaikus situācija Latvijā saistībā ar bērnu fizisko aktivitāšu daudzumu ir satraucoša – piemēram, jau 2020. gadā Slimību profilakses un kontroles centra pētījumā tika secināts, ka ceturtajai daļai deviņgadīgo bērnu Latvijā ir liekais svars, un viens no tā riska faktoriem ir nepietiekamas fiziskās aktivitātes. Tādēļ par to, kādas fiziskās aktivitātes bērniem vasaras brīvlaikā būtu piemērotākās un kādus ieguvumus tās sniedz bērnu attīstībā, BENU Aptiekas podkāstā stāsta biedrības APEX vadītāja un sertificēta galvenā trenere Kristīne Cera un sertificēta psiholoģe klīniskās un veselības psiholoģijas jomā, Latvijas Sporta psiholoģijas asociācijas valdes locekle Gundega Ulme.

Veselība 09.06.2022.

Aptauja: Pandēmijas ietekmē 63% iedzīvotāju uzlabojušies roku mazgāšanas paradumi

Vērtējot savus roku mazgāšanas paradumus, 63% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka tie viņiem kopumā ir uzlabojušies (ievērojami uzlabojušies – 33%, nedaudz uzlabojušies – 30%), 34% roku mazgāšanas paradumi Covid-19 rezultātā nav mainījušies, 1% tie ir pasliktinājušies, bet vēl 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos.

Skaistums 09.06.2022.

Plikpaurība un matu izkrišana vīriešiem – ko darīt?

Vairāk nekā 50% vīriešu vecumā pēc 50 gadiem ir novērojama dažādu pakāpju matu izkrišana, taču stresa, apkārtējās vides un citu faktoru ietekmē matu pārstādīšanas pacienti kļūst aizvien jaunāki. Tomēr mūsdienās matu izkrišanu ir iespējams mazināt un reizēm arī apstādināt, bet plikpaurību – risināt ar matu pārstādīšanas palīdzību. Vairāk par matu izkrišanu un vīriešu plikpaurību stāsta Veselības centra 4 ķirurģe, matu transplantoloģe Ilze Runce un BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.

Skaistums 02.06.2022.

Kas jāzina par paštonējošo kosmētikas līdzekļu lietošanu?

Paštonējošie kosmētikas līdzekļi var būt lielisks risinājums, lai iegūtu zeltaināku ādas toni, nepakļaujot ādu kaitīgajiem saules stariem. Vasarā tie ir īpaši aktīvi un ātri vien var radīt ādas apdegumus, ja pienācīgi neparūpējamies par ādas aizsardzību. Kā izvēlēties un pareizi lietot paštonējošos kosmētikas līdzekļus, cik ilgs ir to sniegtais efekts un vai uzturs arī var ietekmēt mūsu ādas toni? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Veselība 31.05.2022.

Stress un eksāmeni – kā sev palīdzēt?

Saspringtais eksāmenu un sesijas laiks, akadēmisko darbu aizstāvēšana un prezentēšana, kā arī publiska uzstāšanās spēj radīt lielu stresu un nemieru ikvienam skolēnam un studentam. Kādēļ pirms svarīgiem notikumiem rodas stress? Kā ar to tikt galā? Stāsta Veselības centra 4 Preventīvās medicīnas klīnikas Anti-Aging Institute ACSTH sertificēta personīgās izaugsmes trenere Zane Jankovska un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Jaunumi 31.05.2022.

BENU Aptieka aicina pievērst uzmanību pareizai nederīgo zāļu utilizācijai

Medikamentu nepareiza utilizācija un izmešana sadzīves atkritumos ir būtiska problēma, kas ievērojami ietekmē apkārtējo vidi un var atstāt iespaidu uz mūsu vispārējo veselību ilgtermiņā. Lai mazinātu šo problēmu, BENU Aptieka visā Latvijā veic nederīgo medikamentu pieņemšanu un utilizāciju, kā arī piedalās Kurzemes plānošanas reģiona informatīvi izglītojošajā kampaņā “Dabai Tableti Nevajag”.

Veselība 27.05.2022.

Slavenās pienenes – vai tām ir vieta mūsu uzturā?

Pēdējā laikā popularitāti iemantojušas ne vien koši ziedošu pieneņu pļavu bildes, bet arī dažādas neparastas pieneņu receptes. Vai pienenes tiešām ir lietojamas uzturā, kā tās pagatavot un ko vērtīgu tās satur? Stāsta sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 26.05.2022.

Gripa un saaukstēšanās vasaras priekšvakarā! Kā sevi pasargāt?

Lai arī, tuvojoties vasarai, par gripu un saaukstēšanos parasti mēdzam satraukties mazāk, šobrīd šo saslimšanu skaits ir netipiski augsts. Ko darīt, lai pasargātu sevi no gripas un saaukstēšanās vai atvieglot atlabšanas laiku, ja gadījies saslimt? Stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Jaunumi 20.05.2022.

Kas ietekmē mūsu produktivitāti? Skaidro speciālisti

Ikvienam no mums ir gadījušās dienas, kad darbi veicas no rokas, bet ir dienas – kad šķiet, ka pat visvienkāršākie uzdevumi ir nepārvarami, nav nedz spēka, nedz vēlmes neko darīt. Kas ietekmē šīs sajūtas un mūsu ikdienas produktivitāti? Ko varam darīt, lai to paaugstinātu? Kāpēc ir svarīgi nepārspīlēt ar darba slodzi un ieplānot arī atpūtu? Stāsta Veselības centra 4 preventīvās medicīnas klīnikas Anti-Aging Institute ACSTH sertificēta personīgās izaugsmes trenere Zane Jankovska un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 18.05.2022.

Klīniskās farmaceites ieteikumi vēdera labsajūtai pēc vīrusu sezonas

Ziemas vīrusu un saaukstēšanās laiks var atstāt pēc sevis ne vien enerģijas trūkuma un bezspēka sajūtu, bet arī ietekmēt mūsu vēdera labsajūtu un zarnu mikrofloru. Īpaši par kuņģa un zarnu trakta labsajūtu jāpiedomā, ja ir lietotas antibiotikas. Kā parūpēties par vēdera labsajūtu, kādos gadījumos noderīgas būs probiotikas un kādi ārstniecības augi var palīdzēt dažādu vēdera problēmu gadījumā? Konsultē BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Skaistums

Skatīt visu

Veselība

Skatīt visu

Bērni un vecāki

Skatīt visu

Sievietēm

Skatīt visu

Aktīvs dzīvesveids

Skatīt visu

Atpūta pie dabas

Skatīt visu

Mājdzīvnieki

Skatīt visu

Jaunumi

Skatīt visu
Jaunumi 20.06.2022.

BENU Aptieku darba laiki Jāņos

Cienījamie klienti! Novēlam jums priecīgu svētku laiku un atgādinām, ka svētkos mainās aptieku darba grafiks. Ieskatieties zemāk esošajā informācijā, lai ...

Pirkuma grozs

Pasūtījuma summa:

Uz grozu