Chat with us, powered by LiveChat
  • 0

BENU Akadēmija

Veselība 29.07.2021.

Aktīvu cilvēku problēma – ceļgalu traumas

Cilvēkiem gados ceļgalu sāpes visbiežāk izskaidrojamas ar “nostaigāto” gadu skaitu, savukārt otra lielākā grupa ir fiziski aktīvi cilvēki, kuri gūst traumas, nodarbojoties ar kādu sporta veidu vai esot aktīvi ikdienā. Diskomforts, hroniskas sāpes, pilnuma sajūta ceļgalos – šīs un citas sūdzības var sagādāt gana daudz raižu un apgrūtināt ikdienu. Kādas ir biežāk sastopamās ceļgalu traumas un problēmas, un ko darīt, lai saglabātu ceļgalu veselību, stāsta BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, "Veselības centrs 4" preventīvās medicīnas klīnikas "Anti-Aging Institute" traumatologs, ortopēds Laimonis Zuļģis un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 28.07.2021.

8 mīti par vīrusa hepatītiem

Ik gadu jūlija nogalē tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena, lai informētu un izglītotu sabiedrību par hepatīta riskiem, izplatību un profilakses pasākumiem. Neskatoties uz to, sabiedrībā joprojām pastāv daudz mītu un maldīgu priekštatu par vīrusa hepatītiem un to izplatību. Lai kliedētu šos mītus un sniegtu noderīgus padomus hepatīta profilaksei, padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ''Veselības centrs 4'' klīnikas ''Anti-Aging Institute'' hepatoloģe dr. Ieva Vanaga un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Veselība 19.07.2021.

Kā ārstēt iesnas un atpazīt blakusdobumu iekaisumu?

Lai arī iesnas ir viena no visizplatītākajām un ierastākajām saslimšanām, tās spēj sagādāt mums ļoti nepatīkamus brīžus. Turklāt, ja tās ieilgst vai tām rodas komplikācijas, ar vizīti pie speciālista nevajadzētu vilcināties! Kā atpazīt deguna blakusdobumu iekaisumu un kā pareizi ārstēt iesnas, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centra 4 otorinolaringoloģe Dr. Inese Krūmiņa un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Veselība 19.07.2021.

Pēdu nedraugi – tulznas un varžacis

Vasaras karstais laiks mēdz pakļaut mūsu pēdas lielākam diskomfortam. Turklāt pēdu svīšana un pietūkums nereti veicina arī tulznu veidošanos. Vienlaikus vairāk pievēršam uzmanību arī citām pēdu problēmām, piemēram, varžacīm. Ko darīt, lai neiedzīvotos tulznās un varžacīs un ko darīt, ja tās tomēr parādījušās? Konsultē BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Atpūta pie dabas 19.07.2021.

Aptieciņa aktivitātēm un atpūtai ar bērniem

Atvaļinājumu un brīvlaiku sezonai ritot pilnā sparā, tiek plānotas dažādas aktivitātes un nodarbes kopā ar bērniem. Lai nelielas aizķeršanās, nobrāzumi un citi negaidīti pavērsieni nesabojā atpūtas priekus, laikus parūpējieties par to, lai aptieciņā līdzi būtu viss nepieciešamais mazu brūču apkopšanai un bērnu ādas aizsardzībai no saules stariem, kā arī no insektu kodumiem. Konsultē un ieteikumos daļās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Veselība 16.07.2021.

10 padomi, lai karstajā laikā atvēsinātos

Šī vasara mūs priecē ar īpaši karstu un saulainu laiku, kas atsevišķās dienās pat kļūst teju nepanesams, īpaši maziem bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un hroniskajiem pacientiem. Tādēļ par to, kā karstajā laikā pareizi atveldzēties, ko ēst, kādu apģērbu un gultasveļu izvēlēties, stāsta BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa un BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane.

Jaunumi 09.07.2021.

BENU Aptieka Liepājā, Ganību ielā atvērta pēc remonta!

7. jūlijā durvis pēc remonta vērusi BENU Aptieka Ganību ielā 175, Liepājā. Būtiskākās izmaiņas aptiekā pēc remonta ir trešās kases ieviešana (iepriekš aptiekā bija divas kases), kas ļauj vienlaicīgi konsultēt un apkalpot ātrāk un vairāk  klientu! Aptiekā ir kļuvis vēl plašāks kosmētikas un matu kopšanas līdzekļu klāsts, pieaudzis māmiņu preču sortiments, kā arī vitamīnu un uztura bagātinātāju klāsts.

Veselība 06.07.2021.

Hematogēns – našķis vai vitamīnu un mikroelementu avots?

Hematogēns ir zināms jau paaudzēm un daudziem no bērnības asociējas ar veselīgu kārumu no aptiekas plauktiem. Laikam ejot, hematogēnam ir parādījušies jauni veidi un piedevas, taču tā popularitāte un atpazīstamība nav mainījusies. Kas patiesībā ir hematogēna sastāvā un ko tas dod mūsu organismam? Cik daudz un bieži varam to lietot ikdienā? Stāsta BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Skaistums 02.07.2021.

Kā cīnīties ar pārmērīgu matu izkrišanu?

Jautājums, kā iegūt biezus un kuplus matus, nodarbina ne vienu vien plānu matu īpašnieku. Taču, kas ietekmē to, cik biezi ir mūsu mati, un kas veicina pastiprinātu matu izkrišanu? Ko varam darīt, lai šo procesu novērstu? Kādos gadījumos būs piemērota matu transplantācija? Un kādi vitamīni un minerālvielas sekmēs veselīgu matu augšanu? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītie eksperti, Veselības centra 4 filiāļu 4. Dimensija un Juglas klīnika triholoģe Dr. Sandra Vizule un Veselības centra 4 matu transplantācijas speciāliste Krista Upīte, kā arī BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ļubova Blaževiča.

Bērni un vecāki 30.06.2021.

Aptauja: Kā pandēmija ietekmējusi attiecības ar tuviniekiem?

Pandēmija ir bijis nopietns pārbaudījums ne vien cilvēku mentālajai veselībai, bet arī savstarpējām attiecībām ar ģimeni un tuviniekiem. Arī BENU Aptiekas Stresa termometra rezultāti šajā ziņā parāda neviennozīmīgu ainu – 19% aptaujāto kopš pandēmijas sākuma ar tuviniekiem strīdas biežāk (6% – strīdas izteikti biežāk, 13% – nedaudz biežāk), 43% šajā ziņā nekas nav mainījies, 22% strīdas pat mazāk, savukārt 16% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Veselība 22.06.2021.

Veselīgas līgošanas ABC

Kādus ēdienus un dzērienus celt Līgo galdā? Ar ko pārsteigt ciemiņus? Kā nākamajā dienā izvairīties no sliktas pašsajūtas? Šie ir tikai daži no jautājumiem, ar ko pirms Līgo svinībām saskaras teju ikviens. Tādēļ, lai gada maģiskākos svētkus sagaidītu ar veselīgiem un gardiem ēdieniem un nākamajā dienā izvairītos no sliktas pašsajūtas, padomos dalās sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Jaunumi 21.06.2021.

BENU un BENU e-aptieka sveic visus līgotājus!

Jāņi tiek uzskatīti par latviešu tautas tradīcijām bagātākajiem un skanīgākajiem svētkiem! Svētku noskaņai esam sarūpējuši Jums skanīgu sveicienu kopā ar mūsu vēstnešiem Lauri Reiniku, Maiju Rozīti Krištopani, Regīnu Devīti un Ilzi Vazdiku! Novēlam krāšņākos vainagus, spožākos svētku ugunskurus, gardāko Jāņu sieru un nerimstošu prieku! Lustīgus un drošus svētkus!

 

Veselība 19.06.2021.

Aptauja: Kā ir mainījies alkohola patēriņš kopš pandēmijas sākuma?

Lai arī epidemioloģiskā situācija Latvijā pakāpeniski uzlabojas, tomēr jaunākie BENU Aptiekas Stresa termometra dati atklāj, ka kopumā 19% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju kopš pandēmijas sākuma alkoholu ir sākuši lietot biežāk (7% – izteikti biežāk, 12% – nedaudz biežāk), 38% izmaiņas alkohola lietošanas paradumos nav novērojuši, 16% alkoholu kopš pērnā gada marta kopumā lieto mazāk nekā pirms tam, 25% alkoholu nelieto vispār, bet 2% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Veselība 18.06.2021.

Saulgriežu laika ārstniecības augi iepazīšanai un mājas aptieciņai – iesaka farmaceite

Vasaras saulgriežu laiks ir ne vien apvīts ar tradīcijām un neparastiem nostāstiem, bet ir arī daudzu ārstniecības augu ziedēšanas un ievākšanas laiks. Tādēļ došanos pēc pļavas ziediem svētku vainagam un Jāņu zāļu pušķiem varētu apvienot arī ar ārstniecības augu iepazīšanu un vākšanu. Par šobrīd aktuālajiem ārstniecības augiem, to vākšanu un piesardzību lietošanā stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Jaunumi 16.06.2021.

BENU Aptieku darba laiki Jāņos

Cienījamie klienti!

Novēlam jums priecīgu svētku laiku un atgādinām, ka svētkos mainās aptieku darba grafiks. Ieskatieties zemāk esošajā informācijā, lai noskaidrotu sev vēlamās aptiekas darba laiku svētkos.

Veselība 14.06.2021.

Aptauja: Iedzīvotāju satraukums par Covid-19 samazinās

Iestājoties saulainam laikam un uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, iedzīvotāju satraukums par Covid-19 izplatību samazinās. Jaunākie BENU Aptiekas Stresa termometra dati atklāj, ka 10 baļļu skalā savu satraukumu ar 9 un 10 novērtējuši 14% aptaujāto iedzīvotāju, kas ir mazāk nekā šī gada februārī un 2020. gada martā, kad ļoti augsts satraukuma līmenis bija attiecīgi 20% un 18% iedzīvotāju.

Atpūta pie dabas 10.06.2021.

Speciālistu padomi cīņai ar kukaiņu kodumiem!

Iestājoties siltam un saulainam laikam, aktivizējas ne vien odi un mušas, bet arī bites, dunduri, lapsenes, irši un citi kukaiņi, kuri atpūtu pie dabas vai vakara baudīšanu piemājas dārzā var padarīt ne vien sāpīgu, bet dažkārt pat dzīvībai bīstamu. Tādēļ par to, kā pasargāt sevi no kukaiņu dzēlieniem un rīkoties kukaiņu kodumu gadījumā, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Skaistums

Skatīt visu

Veselība

Skatīt visu
Veselība 28.07.2021.

8 mīti par vīrusa hepatītiem

Ik gadu jūlija nogalē tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena, lai informētu un izglītotu sabiedrību par hepatīta riskiem, izplatību un profilakses ...

Bērni un vecāki

Skatīt visu

Sievietēm

Skatīt visu
Sievietēm 02.07.2020.

Sievietes veselība

Mūsdienās, kad veselīgs dzīvesveids kļuvis teju par modes lietu, katram ir radies priekšstats par to, kas ir veselīgs uzturs. ...

Aktīvs dzīvesveids

Skatīt visu

Atpūta pie dabas

Skatīt visu

Mājdzīvnieki

Skatīt visu

Jaunumi

Skatīt visu