Chat with us, powered by LiveChat
  • Melnais ķēriens 1.-19.11.
  • Melnais ķēriens 1.-19.11.
  • Melnais ķēriens 1.-19.11.
  • Melnais ķēriens 1.-19.11.
Pāriet uz galveno saturu
Pāriet uz galveno saturu
  • 0
Kārtot pēc
  • Pēc noklusējuma
  • Produkta nosaukums A-Z
  • Produkta nosaukums Z-A
  • Cena no mazākās uz lielāko
  • Cena no lielākās uz mazāko
  • Atlaide %
  • Pirktākie

Intīmai veselībai

Filtrēt

Kārtot pēc

Atlaide %

Skats: 1 - 18 no 57

Šķirot:
Pēc noklusējuma
Produkta nosaukums A-Z
Produkta nosaukums Z-A
Cena no mazākās uz lielāko
Cena no lielākās uz mazāko
Atlaide %
Pirktākie

Skats: 1 - 18 no 57

Piena sēnīte (vaginālā kandidoze) ir viena no izplatītākajām rauga sēnītes infekcijām, kas var skart gan sievietes, gan vīriešus. Piena sēnīti raksturo diskomforts un nieze dzimumorgānu apvidū, kā arī sāpīga urinācija. Bieži šī saslimšana var piemeklēt atkārtoti, īpaši novājinātas imūnsistēmas, antibiotiku lietošanas laikā vai augsta stresa apstākļos. Neskatoties uz saslimšanas nepatīkamajiem simptomiem, kuri var ievērojami ietekmēt pašsajūtu, piena sēnītes ārstēšanas iespējas ir plašas. Iegādājies zāles piena sēnītes ārstēšanai – vaginālās svecītes, vaginālās lodītes, supozitorijus neizejot no mājām BENU interneta aptiekā!

Piena sēnīte: simptomi, ārstēšana, zāles

Piena sēnīte ir dzimumceļu infekcija, ar kuru ir saskārušies daudzi. Ne mazāk svarīgi, ka piena sēnīte bieži tiek ārstēta atkārtoti. Tādas nepatīkamas pazīmes kā dedzinoša sajūta vai nieze dzimumorgānu rajonā ir vieni no pirmajiem vēstnešiem par dzimumceļu infekcijas sākšanos. Piena sēnītes infekcijas laiks būs salīdzinoši īss un diskomforta mazināšana būs efektīva, ja piena sēnīte tiks savlaicīgi pamanīta un ārstēta. Ja infekciju nav izdevies pamanīt laicīgi, tad niezei un dedzināšanas sajūtai var pievienoties arī tādi simptomi kā: sāpīga urinēšana un dzimumdzīve, pietūkums un izdalījumi no dzimumorgāniem.

Infekcijas ārstēšana ar pretsēnīšu medikamentiem un intīmās higiēnas ievērošana sniedz iespēju mazināt saslimšanas simptomus, kā arī novērst tālāku iekaisuma attīstību. Precīzu diagnozi un piemērotāko ārstēšanas metodi noteiks ārsts, taču atkārtotas saslimšanas gadījumos par piena sēnītes zāļu lietošanu var konsultēties arī ar farmaceitu. Visbiežāk infekcijas ārstēšanai tiek izmantotas:

-        vaginālās svecītes, pesāriji, supozitoriji;

-        vaginālās lodītes;

-        vaginālās kapsulas;

-        krēmi dzimumorgānu zonai.

Piena sēnītes ārstēšana bieži tiek papildināta arī ar maksts mikrofloras un pH līmeņa atjaunošanu, izmantojot gan pienskābes pesārijus, gan intīmās higiēnas mazgāšanas līdzekļus.

Piena sēnīte grūtniecības laikā

Piena sēnīte grūtniecības laikā ir salīdzinoši izplatīta saslimšana. Hormonālo izmaiņu ietekmē, kā arī vispārējās veselības stāvokļa izmaiņas var sekmēt rauga sēnītes infekcijas veidošanos. Svarīgi atcerēties, ka piena sēnīte nav bīstama ne topošās māmiņas, ne mazuļa veselībai. Taču infekcijas negatīvā ietekme uz pašsajūtu grūtniecības laikā var radīt pastiprinātu diskomfortu un satraukumu. Ja grūtniecības laikā saskaries ar kādu no piena sēnītes simptomiem, nekavējoties sazinies ar grūtniecību uzraugošo ginekologu ātrai un efektīvai saslimšanas diagnostikai un ārstēšanai. 

Neskatoties uz to, ka piena sēnīte visbiežāk tiek asociēta tieši ar sievietēm (saucot saslimšanu arī par vaginālo vai maksts sēnīti), dzimumceļu infekcijas var skart arī vīriešus. Tāpat piena sēnīte var piemeklēt arī pusaudzes, saasinājumiem veidojoties menstruāciju laikā vai uzsākot dzimumdzīvi.

Kas var veicināt piena sēnītes veidošanos?

Kādi ir galvenie piena sēnītes ierosinātāji? Vai ievērojot noteiktus intīmās higiēnas nosacījumus ir iespējams izvairīties no dzimumceļu infekcijas veidošanās? Līdzīgi kā vairumam saslimšanu, arī piena sēnītes veidošanos un attīstību organismā nosaka dažādu faktoru kopums. Visbiežāk rauga sēnītes attīstībai labvēlīgu vidi nodrošina novājināta imūnsistēma, medikamentu lietošana, kā arī, piemēram, maksts pH līmeņa izmaiņas. Taču piena sēnīti, īpaši tās atkārtošanos, var sekmēt arī uzturs, vitamīnu un minerālvielu trūkums, cukura diabēts, kā arī dzimumdzīves paradumi. Tāpat ir cilvēki, kuri ir novērojuši un savlaicīgi spēj paredzēt piena sēnes saasinājumus, piemēram, pēc izslimotām vīrusa infekcijām, tādējādi savlaicīgi uzsākot ārstēšanos.

Intīmās higiēnas nozīme

Intīmā higiēna ir īpaši būtiska intīmās veselības uzturēšanā un saglabāšanā. Taču, kādi intīmās higiēnas rituāli būtu jāievēro, lai izvairītos no piena sēnes vai tās atkārtotas parādīšanās? Parūpējies par savu intīmo veselību, ikdienā ievērojot:

-        regulāra intīmo zonu mazgāšana (bet ne pārāk bieža);

-        rūpīga intīmo zonu noslaucīšana;

-        izvairīšanās no biksīšu ieliknīšu valkāšanas ikdienā;

-        ērtas, izmēram atbilstošas un elpojošas apakšveļas nēsāšana.

Skatīt vairāk