Chat with us, powered by LiveChat
  • 0
Kārtot pēc
  • Pēc noklusējuma
  • Produkta nosaukums A-Z
  • Produkta nosaukums Z-A
  • Cena no mazākās uz lielāko
  • Cena no lielākās uz mazāko
  • Atlaide %
  • Pirktākie

Hemoroīdi

Hemoroīdi jeb hemoroīdu mezgli ir mūsdienās bieži sastopama saslimšana, kas skar gan sievietes, gan vīriešus dažādās vecuma grupās. Mezglveida paplašinājumu veidošanos taisnās zarnas asinsvados vistiešākajā veidā ietekmē mūsu dzīvesveids – mazkustīgums un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī regulāri aizcietējumi un iedzimtība. Hemoroīdu izraisītais diskomforts var ievērojami pasliktināt pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Savlaicīga simptomu ārstēšana palīdz ne tikai cīnīties ar nepatīkamiem slimības izraisītiem simptomiem, bet arī novērst tās progresēšanu. Parūpējies par savu veselību un uzlabo pašsajūtu – iegādājies hemoroīdu bezrecepšu zāles BENU interneta aptiekā!

Skatīt vairāk

Filtrēt

Kārtot pēc

Atlaide %

Skats: 1 - 5 no 5

Šķirot:
Pēc noklusējuma
Produkta nosaukums A-Z
Produkta nosaukums Z-A
Cena no mazākās uz lielāko
Cena no lielākās uz mazāko
Atlaide %
Pirktākie
  • Ieskaties

PROCTO-GLYVENOL 400mg/40mg supozitoriji N10

Bezrecepšu zāles

PROCTO-GLYVENOL 400mg/40mg supozitoriji N10

10,59

POSTERISAN ziede 25 g

Bezrecepšu zāles

POSTERISAN ziede 25 g

11,47

POSTERISAN supozitoriji N10

Bezrecepšu zāles

POSTERISAN supozitoriji N10

11,47

HEMOROL supozitоriji N12

Bezrecepšu zāles

HEMOROL supozitоriji N12

9,04

Skats: 1 - 5 no 5

Hemoroīdi un to simptomi

Kā zināt, vai hemoroīdu veidošanās ir piemeklējusi arī mani? Līdzīgi kā citām saslimšanām, arī hemoroīdu mezglu veidošanos un saslimšanas progresēšanu pavada dažādi simptomi. Tā kā hemoroīdi ir taisnās zarnas asinsvadu saslimšana, tad arī galvenie slimības simptomi ir saistīti ar diskomfortu anālās atveres rajonā. Biežāk sastopamie simptomi un sūdzības, kas var liecināt par hemoroīdiem, ir:

  • sāpes anālās atveres rajonā;
  • nieze anālās atveres rajonā;
  • asiņaini izdalījumi tualetes apmeklējuma laikā;
  • izdalījumi.

Hemoroīdu saslimšana tiek iedalīta divos veidos – ārējie hemoroīdi un iekšējie hemoroīdi. Ārējo hemoroīdu gadījumā cietos veidojumus anālās atveres rajonā ir iespējams arī sataustīt un pat redzēt. Savukārt iekšējo hemoroīdu gadījumā šāda identificēšanas iespēja nebūs iespējama, jo mezgli veidojas taisnās zarnas iekšpusē. Svarīgi atcerēties, ka hemoroidālās saslimšanas ir ļoti individuālas. Kamēr daļa sajutīs ievērojamu diskomfortu jau slimības agrīnajā stadijā, tikmēr citi ievēros pirmos saslimšanas simptomus jau vēlākā slimības attīstības fāzē.

Hemoroīdu ārstēšana

Hemoroīdu ārstēšanai tiek izmantoti gan medikamenti, gan ķirurģiska iejaukšanās. Saslimšanu diagnosticē ārsts ķirurgs – proktologs, nosakot piemērotāko ārstēšanās metodi atbilstoši slimības stadijai. Hemoroīdu saslimšana ir viena no delikātākajām saslimšanām, kuru savlaicīgu diagnostiku un ārstēšanu kavē tieši bailes un nedrošība par izmeklēšanas metodēm un gaitu. Lai savlaicīgi ārstētu hemoroīdu izraisītos simptomus, un gadījumā, ja ārsta apmeklējums nav iespējams, rekomendējam konsultēties ar farmaceitu, lai uzzinātu vairāk par sūdzību novēršanas iespējām un slimības ārstēšanu.

Hemoroīdu zāles un bezrecepšu medikamenti

Hemoroīdu zāles jeb svecītes, krēmi vai ziedes taisnās zarnas asinsvadu slimību ārstēšanai visbiežāk tiek rekomendētas saslimšanas agrīnajās stadijās. Šo bezrecepšu medikamentu lietošana palīdz atvieglot vai novērst galvenos simptomus – niezi un sāpes – , kā arī novērst asiņošanu. Tāpat hemoroīdu zāles palīdz novērst iekaisumu veidošanos.

Ķirurģiska ārstēšana

Hemoroīdu ķirurģiska ārstēšana tiek izmantota mezglveidīgu veidojumu noņemšanai. Mūsdienās pacientiem ir pieejamas ātras, efektīvas un saudzīgas ķirurģiskās ārstēšanas metodes, piemēram, lāzerterapija. Piemērotāko ķirurģiskās ārstēšanas metodi nosaka ārsts – ķirurgs – proktologs.

Kā novērst hemoroīdu veidošanos?

Hemoroīdi, līdzīgi kā citas saslimšanas, var strauji progresēt, kā arī šķietami pazust un atkārtoti atgriezties. Šīs saslimstības delikātais raksturs bieži kavē savlaicīgu ārstēšanas uzsākšanu vai atkārtotu vēršanos pie ārsta.

Lai novērstu hemoroīdu veidošanos, pirmkārt, ir svarīgi spēt savlaicīgi identificēt saslimšanai raksturīgās sūdzības un vērsties pēc medicīniskās palīdzības ārstēšanas uzsākšanai. Otrkārt, uzsākot ārstēšanos, ievērot medikamentu lietošanas prasības un novērot veselības stāvokli – simptomu mazināšanos vai saasināšanos. Treškārt, vienlaikus ar hemoroīdu ārstēšanu ir svarīgi novērst vai samazināt galvenos slimības ierosinātājus – mazkustīgu dzīvesveidu, neveselīgus ēšanas paradumus, aizcietējumus. Tas nozīmē, mainīt līdzšinējos ikdienas paradumus, kuri ir sekmējuši hemoroīdu veidošanos.

Hemoroīdi sievietēm

Hemoroīdi ir saslimšana, kas ir vienlīdz izplatīta kā sieviešu, tā vīriešu vidū. Taču hemoroīdu veidošanos vai saslimšanas saasināšanos var ietekmēt gan grūtniecība, gan dzemdības. Gaidību un dzemdību laikā sievietes organismam saskaroties ar dažādām hormonālām izmaiņām, kā arī pastiprinātu slodzi vēdera lejasdaļā, hemoroīdu veidošanās ir novērojama pastiprināti. Arī grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā hemoroīdu ārstēšanai tiek izmantotas hemoroīdu zāles vai ķirurģiskas ārstēšanas metodes.

Skatīt vairāk

Pirkuma grozs

Pasūtījuma summa:

Uz grozu