BENU Aptiekas farmaceiti saņem Gada farmaceita titulu un atzinības rakstus

Šī gada 6. novembrī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) Gada konferencē “Gada farmaceits 2020” apbalvojumu saņēmušas BENU Aptiekas farmaceites Rudīte Fomičeva un Ligita Alksne. BENU Aptiekas farmaceitēm pasniegti arī septiņi LFB atzinības raksti.

“Gada farmaceits 2020” titulu ieguvušajai farmaceitei Rudītei Fomičevai balva pasniegta par godprātīgu un ilggadēju profesionālo darbību, izcilām prasmēm aptiekas kolektīva saliedēšanā un ieguldījumu jauno speciālistu apmācībā un darbaudzināšanā. R. Fomičeva, komentējot saņemto apbalvojumu, atzīst: “Farmaceita darbs ir misija, kurā svarīgākais ir katrā klientā, kas pie tevis atnāk, saredzēt cilvēku, censties viņu izprast un palīdzēt.” Farmaceite ir bijusi ilggadēja aptiekas vadītāja un uzsver, ka aptiekas darbā ļoti svarīga ir komanda, aptiekas iekšējais kodols, jo vadītājs viens pats bez komandas nespēj daudz paveikt. Tieši komandas saliedētība un savstarpēja sapratne, līdzīgās darba vērtības palīdz farmācijas jomā ievest jauno farmaceitu paaudzi, rādīt tai piemēru un iedvesmot kvalitatīvas farmaceitiskās aprūpes sniegšanai. Farmaceites gādībā profesionālās gaitas uzsākuši un nu jau par aptieku vadītājiem kļuvuši daudzi farmaceiti. R. Fomičeva atzīst, ka saņemtais tituls bijis pārsteigums un gandarījums reizē, kas radījis motivāciju turpmākajam darbam, un par to farmaceite saka lielu paldies saviem kolēģiem.

Savukārt Ligitai Alksnei “Gada farmaceita 2020” tituls piešķirts par ieguldījumu farmaceita profesijas prestiža celšanā, par aptiekas kā viena no pagasta sabiedrības dzīves centriem nostiprināšanu un izcilu darbu iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē. L. Alksne uzsver – farmaceita profesijas pamatā ir līdzestība un spēja saprast. Īpaši lauku aptiekā farmaceitiskajai aprūpei ir būtiska nozīmē. Cilvēki aptiekā vēršas ar visdažādākajiem jautājumiem ne vien par veselību un profilaksi, bet arī par jebkādām sadzīviskām lietām, piemēram, pagasta un administratīviem jautājumiem. L. Alksne atzīst – šogad liels skaidrojošais darbs farmaceitiem bija jāveic, mainoties kompensējamo medikamentu izsniegšanas kārtībai. Vienlaikus farmaceite piebilst, ka Liepas aptieka jau savlaicīgi bija veikusi priekšdarbus un jau agrāk bija cilvēkus informējusi par pieejamajiem medikamentu analogiem, tādēļ šis skaidrojošais darbs veicies veiksmīgi un raiti. L. Alksne aptiekā ir nostrādājusi jau 30 gadus un atzīst, ka vislielākā motivācija farmaceita darbā ir klienta paldies un apziņa, ka tu spēj kādam palīdzēt. “Turklāt īpaši patīkami ir saņemt apbalvojumu par savu ikdienas darbu, kas tev patīk,” saka farmaceite un novēl jaunajiem farmaceitiem būt līdzestīgiem un spēt uzklausīt ikvienu, kas ir vērsies pie viņiem pēc padoma. Zīmīgi, ka L. Alksne ir saņēmusi arī Priekuļu novada apbalvojumu “Gada cilvēks medicīnā 2019”.

Īpašs LFB Atzinības raksts par profesionālu, ētisku un kompetentu viedokļa paušanu diskusijās par farmaceitiskās aprūpes un zāļu lietošanas jautājumiem publiskajā telpā tika piešķirts BENU Aptiekas farmaceitei Montai Zimertei. Tāpat LFB Atzinības raksti par veiksmīgu un nesavtīgu farmaceita profesionālās misijas pildīšanu krīzes apstākļos Covid-19 pandēmijas laikā piešķirts BENU Aptiekas farmaceitēm un aptieku vadītājām Inārai Jermašonokai, Ilvai Knēvei, Dacei Mozertei, Tatjanai Patenko, Baibai Prindulei, Andai Kononei.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv