Ādas kopšana pavasarī – kas jāņem vērā?
Atnākot pavasarim, mainās ne vien laikapstākļi, bet arī mūsu ādas vajadzības. Kā pareizi kopt ādu pavasara mainīgajos laikapstākļos, ...
31.07.2020.
31.07.2020.
Roku mazgāšana vienmēr ir bijusi svarīga, tomēr šobrīd, Covid-19 izplatīšanās laikā, pievēršam tai daudz vairāk uzmanības. Speciālisti iesaka – katru reizi pēc tualetes, veikalu, jebkuru publisko vietu apmeklējuma, pēc šķaudīšanas, klepošanas un deguna šņaukšanas, kā arī pirms ēšanas rokas ir rūpīgi jānomazgā! Šobrīd tas ir īpaši būtiski! Taču kā to darīt pareizi, lai ilgtermiņā nesausinātu roku ādu? Kā cīnīties ar biežas roku mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļu lietošanas sekām? Stāsta BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
Ņemot vērā straujo vīrusu izplatīšanos, pastiprināti ievērojam roku higiēnu – mazgājam rokas daudz biežāk, kā arī izmantojam roku dezinfekcijas līdzekļus. Roku higiēna ir ļoti būtisks vīrusu profilakses faktors, uzsver N.Gavriļčenko. Taču vienlaikus varam novērot to, kādu iespaidu pastiprināta higiēna atstāj uz roku ādu – tā kļūst sausa, sasprēgājusi un raupja. Ko darīt, lai šajā periodā mūsu roku āda justos labāk?
Lai mazinātu radušās sekas, roku mazgāšanai ieteicams izvēlēties maigas, krēmveidīgas ziepes vai ziepes, kas piemērotas jutīgai ādai, – tās attīra tikpat efektīvi, bet ir maigākas roku ādai. Vislabāk būtu izvēlēties siltu, nevis karstu ūdeni, un pēc mazgāšanas ieteicams rokas nosusināt vienreizējos papīra roku dvieļos.
Dezinfekcijas līdzekļi ir efektīvs līdzeklis cīņā pret vīrusiem un mikroorganismiem, kuri dienas laikā nonāk uz mūsu roku ādas. Visvairāk roku dezinfekcijas līdzeklis ir noderīgs brīžos, kad nav iespējas nomazgāt rokas ar siltu ūdeni un ziepēm. Taču dezinfekcijas līdzekļu lietošana nenozīmē, ka varam nemazgāt rokas! Speciāliste iesaka priekšroku dot roku mazgāšanai ar ziepēm, bet roku dezinfekcijas līdzekļus lietot brīžos, kad roku mazgāšanas iespēja nav pieejama.
Dezinfekcijas līdzekļu sastāvā ir spirts, tāpēc, lietojot šos produktus pārāk bieži, tie noteikti sausinās roku ādu. N.Gavriļčenko iesaka izvēlēties dezinfekcijas gelus, kuriem ir pievienotas tādas sastāvdaļas kā glicerīns vai alvejas ekstrakts, kas palīdz mitrināt roku ādu.
Ja āda ir palikusi raupja, sausa un jutīga, ir dažādi veidi, kā tai palīdzēt.
BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa atzīst – šobrīd roku āda ļoti cieš no biežās mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļiem, taču jāņem vērā, ka bez šiem higiēnas pasākumiem nevar iztikt, tādēļ jādomā, kā varam atvieglot šo laiku mūsu roku ādai. Jādomā par visu veidu roku ādās saudzēšanu visos sīkumos! Ļoti iespējams, ka jutīgākas ādas īpašniekiem, kā arī tiem, kam darba dēļ vēl stingrāk jāievēro roku higiēna, roku āda var plaisāt un veidoties diskomforts. Tādēļ gadījumos, kad ierastie roku kopšanas līdzekļi nelīdz, saplaisājušai ādai var lietot dekspantenolu vai urīnvielu (urea) saturošas ziedes vai krēmus. Lai būtu labāki rezultāti, uz nakti ieteicams uzvilkt visvienkāršākos kokvilnas cimdiņus. Tāpat arī zivju eļļas, A un E vitamīna lietošana ikdienā palīdzēs samazināt sausas ādas simptomus.
Atnākot pavasarim, mainās ne vien laikapstākļi, bet arī mūsu ādas vajadzības. Kā pareizi kopt ādu pavasara mainīgajos laikapstākļos, ...
Arī nobriedusi āda ir skaista āda! Sievietes, kas par sevi rūpējas, ir skaistas jebkurā vecumā. Lai to panāktu, nav jāiegulda ...
Āda ap acīm ir jutīgāka un plānāka nekā pārējā sejas āda, tādēļ ir svarīgi zināt, kā par to pareizi rūpēties. ...