Uzzini, kā notiek Covid-19 slimnieku ārstēšana!

No - 23.03.2020, līdz - 02.04.2020

Turpinot skaidrot dažādus ar Covid-19 saistītus piesardzības pasākumus, esam apkopojuši būtiskāko Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra ekspertu sniegto informāciju par vienu no biežāk uzdotajiem jautājumiem – kā notiek Covid-19 slimnieku ārstēšana?

·         Covid-19 nav specifiskas ārstēšanas. To ārstē tāpat kā citas vīrusu infekcijas, cenšoties atvieglot slimības simptomus – klepu, paaugstinātu temperatūru un drudzi.

·         Ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no slimības norises un smaguma.

Ja saslimšana ar Covid-19 norit vieglā formā, pacientam tiek nozīmēta ārstēšanās mājas režīmā ģimenes ārsta uzraudzībā. Ja veselības stāvoklis pasliktinās, piemēram, parādās ļoti augsta temperatūra vai apgrūtināta elpošana, jāzvana 113!

Savukārt, ja saslimšana ar Covid-19 norit smagā formā, pacienti tiek ārstēti stacionārā, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu organisma funkciju uzturēšanu.

Jebkuru zāļu lietošana jāsaskaņo ar ģimenes ārstu, lai mazinātu iespējamo blakusparādību un komplikāciju risku.

SVARĪGI!

Covid-19 slimniekiem jāievēro obligātā karantīna, maksimāli izvairoties no tieša kontakta ar citiem, īpaši personām, kas ir vecākas par 60 gadiem, hroniskajiem slimniekiem un cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti.

Cilvēks ikdienas gaitās drīkst atgriezties tikai ar ārsta atļauju pēc kontroles analīžu veikšanas.

Aicinām būt atbildīgiem, ievērot atbildīgo institūciju norādījumus un rūpēties gan par savu, gan apkārtējo cilvēku veselību un drošību!

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv