Pētījums: vakcinēšanos kopumā atbalsta 93% Latvijas iedzīvotāju

BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 50% Latvijas iedzīvotāju atbalsta vakcinēšanos, 43% norāda, ka vakcinēšanās būtu jāveic tikai pret noteiktām slimībām, savukārt tikai 4% respondentu uzskata, ka vakcinēties nav nepieciešams.

Tāpat pētījumā secināts, ka vairāk nekā puse respondentu (54%) ir vakcinējušies pret difteriju, 40% pret encefalītu, 27% – pret A un/vai B hepatītu, 13% pret gripu, savukārt 15% aptaujāto norādījuši, ka nav vakcinējušies vispār. Ģimenes ārste Zane Zitmane skaidro, ka vakcinācija nepieciešama, lai organismā veidotos atbildes reakcija pret slimību ierosinātājiem – vīrusiem un baktērijām. Sastopoties ar slimības ierosinātāju, vakcinēts organisms ir sagatavots cīņai pret slimību. Neskatoties uz to, ka vakcīna nevar 100% pasargāt no saslimšanas, tā palīdz pilnībā novērst smagākās saslimšanas formas un slimību komplikācijas. Lai no nevēlamām saslimšanām pasargātu sevi un mīļos, Z. Zitmane aicina sekot līdzi vakcinācijas kalendāram vai arī doties pie sava ģimenes ārsta un noskaidrot, kura no vakcīnām konkrētajā brīdī ir nepieciešama.

BENU Aptiekas Veselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS kopš šā gada aprīļa, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai. Rūpēsimies par savu veselību un labsajūtu kopā!

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv