Pētījums: pēdējo divu gadu laikā antibiotikas vismaz reizi lietojuši 61% Latvijas iedzīvotāju

Jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 61% pēdējo divu gadu laikā vismaz reizi ir lietojuši antibiotikas, savukārt salīdzinājumā ar vīriešiem sievietes pēdējo divu gadu laikā antibiotikas lietojušas biežāk (64% pret 59%).

Antibiotiku lietošana biežāka bijusi krievvalodīgo ģimenēs (70%), kamēr ģimenēs, kurās sarunvaloda ir latviešu, – 57%. Rezultāti atklāj arī kādu interesantu tendenci – jo augstāks izglītības līmenis, jo retāk pēdējo divu gadu laikā ir nācies lietot antibiotikas. 85% aptaujāto ar iegūtu pamatizglītību pēdējo divu gadu laikā ir lietojuši antibiotikas, vidējo vai profesionālo izglītību ieguvušo vidū šis rādītājs ir 61%, bet starp augstāko izglītību ieguvušajiem – 60%. Ģimenes ārste Zane Zitmane skaidro, ka antibiotikas ir medikamenti, kas nonāvē baktērijas vai nomāc to augšanu. Tās ir paredzētas tikai bakteriālu infekciju ārstēšanai, piemēram, pneimonijai, ādas, urīnceļu un citām infekcijām. Antibiotikas nevar palīdzēt pret slimībām, kuras nav baktēriju izraisītas, piemēram, saaukstēšanos un vīrusu izraisītām saslimšanām. Eksperte uzsver, ka, lietojot antibiotikas, strikti jāievēro ārsta norādījumi par to lietošanas biežumu, ilgumu un daudzumu, kā arī nedrīkst lietot medikamentus, kas palikuši pēc iepriekšējā antibiotiku kursa. BENU Aptiekas Veselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS kopš šā gada aprīļa, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai. Rūpēsimies par savu veselību un labsajūtu kopā!

Atpakaļ |
Dalīties
1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei
Skatīt visus
info@benu.lv