Pētījums: katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs bieži izjūt muguras sāpes

Jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 24% Latvijas iedzīvotāju bieži saskaras ar muguras sāpēm, 39% tās izjūt dažkārt, 25% reti, bet tikai 12% ar muguras sāpēm ikdienā nesaskaras. Tāpat pētījumā secināts, ka 78% aptaujāto mēdz sāpēt arī sprands.

Aptaujas rezultāti parāda, ka salīdzinājumā ar vīriešiem muguras sāpes biežāk izjūt sievietes, jo atbildi “bieži” norādīja 29% aptaujāto sieviešu, kamēr vīriešu vidū šis rādītājs bija tikai 19%. Biežāk ar muguras sāpēm saskaras vecāka gadagājuma cilvēki, kā arī cilvēki ar zemākiem ienākumiem. Raugoties reģionālā griezumā, par muguras sāpēm visbiežāk sūdzības ir Latgales iedzīvotājiem (36% snieguši atbildi “bieži”), kam seko zemgalieši (28%), kurzemnieki (26%), kā arī Rīgas iedzīvotāji (21%) un vidzemnieki (20%).

Ģimenes ārste Zane Zitmane skaidro, ka mugurkaula sarežģījumus var radīt sēdošs dzīvesveids, liekais svars, ilgstoši smags fiziskais darbs, nepareiza stāja, nepiemērots matracis vai spilvens, stress, mugurkaula deformācijas, kā arī onkoloģiskas slimības, nierakmeņi, reimatoloģiskas un citas saslimšanas. Ja muguras sāpes ir ilgstošas, ieteicams vērsties pie ģimenes ārsta, kas nozīmēs nepieciešamo ārstēšanu vai nosūtīs uz tālākiem izmeklējumiem.

Lai rūpētos par muguras un spranda veselību, aicinām veselīgi ēst, regulāri nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, pielāgot krēsla un galda augstumu darba vietā, kā arī izvēlēties atbilstošu matraci un spilvenu.

BENU Aptiekas Veselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS kopš 2019. gada aprīļa, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai. Rūpēsimies par savu veselību un labsajūtu kopā!

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv