Pētījums: 7 no 10 Latvijas iedzīvotājiem mēdz saskarties ar vēdera uzpūšanos

Jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 72% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju kopumā mēdz saskarties ar vēdera uzpūšanos, no kuriem 29% norādījuši, ka šīs problēmas dēļ ir izvairījušies no publisku pasākumu apmeklēšanas.

Dati parāda, ka tikai 21% pētījuma dalībnieku ikdienā nesaskaras ar vēdera uzpūšanos, savukārt starp Latvijas iedzīvotājiem, kuri kopumā mēdz saskarties ar vēdera uzpūšanos, 25% to pieredz vismaz reizi nedēļā, 21% vismaz reizi mēnesī, bet 26% retāk. Salīdzinājumā ar vīriešiem sievietes ar vēdera uzpūšanos saskaras biežāk – starp tiem, kuri saskaras ar vēdera uzpūšanos, kopumā 52% sieviešu vismaz vienu reizi mēnesī ir šī problēma, savukārt vīriešu vidū šis rādītājs ir 39%. Tomēr interesanti, ka no publiskiem pasākumiem uzpūsta vēdera dēļ biežāk izvairās tieši vīrieši, respektīvi, starp vīriešiem, kuri kopumā mēdz saskarties ar vēdera uzpūšanos, 34% snieguši atbildi, ka šīs problēmas dēļ ir izlaiduši kādu publisku pasākumu, savukārt sieviešu vidū šis rādītājs ir 24%. Uztura speciāliste Liene Sondore skaidro, ka biežākie vēdera uzpūšanās cēloņi ir saistīti ar ēšanas paradumiem, piemēram, to, cik ātri tiek ieturēta maltīte. Viņa norāda, ka daļai cilvēku vēders pūšas no kāpostiem, pākšaugiem un skābētajiem produktiem, tomēr tas pārsvarā ir individuāli. Tāpat gāzes vēderā var veicināt liels cukura (vienkāršo ogļhidrātu) un tauku, kā arī olbaltumvielu daudzums. Ja vēdera uzpūšanās ir regulāra, noteikti jāapmeklē gastroenterologs un tad jādodas pie uztura speciālista. L. Sondore atgādina, ka Ziemassvētkus nevajadzētu iztvert kā ēšanas maratonu. Svētku mielastu ieteicams plānot ļoti rūpīgi un veikalu apmeklēt tikai ar iepriekš sagatavotu iepirkšanās sarakstu. Arī svētku laikā jāatceras par sabalansētu un veselīgu ēdienkarti, pamatēdienā iekļaujot gaļu vai zivi, piedevas un saknes, savukārt veģetāriešiem tas varētu būt tofu vai tempi ar piedevām. Sabalansēta un veselīga ēdienkarte ir atslēga tam, lai neradītu organismam lieku slodzi un izvairītos arī no nepatīkamās vēdera uzpūšanās. BENU Aptiekas Veselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS kopš šā gada aprīļa, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai. Rūpēsimies par savu veselību un labsajūtu kopā!

 

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv