Pētījums: 6 no 10 Latvijas iedzīvotājiem pēdējo trīs gadu laikā neko nav darījuši saistībā ar nieru veselību

Jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 60% Latvijas iedzīvotāju pēdējo trīs gadu laikā neko nav darījuši saistībā ar nieru veselību, 25% ir veikuši nieru pārbaudes, nododot asins analīzes, 12% lietojuši uztura bagātinātājus un zāļu tējas, bet vēl 10% vērsušies pēc padoma pēc ārsta.

Pētījums parāda, ka 24% aptaujāto mēdz saskarties ar nieru darbības izraisītu sliktu pašsajūtu. Respondentu vērtējumā trīs kaitīgākie faktori nieru veselībai ir alkohols (59%), nepamatota medikamentu lietošana (54%) un taukainu, asu un sāļu ēdienu iekļaušanu uzturā (47%).

Ģimenes ārste Zane Zitmane skaidro, ka nieres ir pāra orgāni, kuros attīrās asinis un veidojas urīns. pilnvērtīgai nieru darbībai kaitē smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, liekais svars, mazkustīgs dzīvesveids, nepamatota medikamentu lietošana, kā arī pārmērīga sāls lietošana uzturā, liels gaļas patēriņš un nepietiekama šķidruma uzņemšana. Par nieru darbības traucējumiem visbiežāk liecina sāpes mugurā, sānos vai vēderā, bieža urinācija, asins piejaukums urīnam, kā arī paaugstināts asinsspiediens un nespēks.

Aicinām rūpēties par nieru veselību, ievērojot sekojošus profilakses pasākumus:

  • veselīgs dzīvesveids – pilnvērtīgs uzturs un fiziskas aktivitātes;
  • pietiekama šķidruma uzņemšana – vismaz 2 litri dienā;
  • sāls un gaļas patēriņa ierobežošana;
  • izvairīšanās no nepamatotas medikamentu lietošanas;
  • kaitīgo ieradumu (alkohols un smēķēšana) ierobežošana.

BENU AptiekasVeselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS kopš 2019. gada aprīļa, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai.

Rūpēsimies par savu veselību un labsajūtu kopā!

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv