Pasaules sirds dienā BENU Aptieka aicina – rūpēsimies par sirdi katru dienu!

29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena, kad cilvēki tiek aicināti pievērst pastiprinātu uzmanību sirds veselībai un profilaksei, lai saglabātu veselu un stipru sirdi visa mūža garumā.

Attiecībā uz sirds un asinsvadu veselību jaunākie BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: holesterīna līmeni asinīs pēdējā gada laikā ir mērījuši tikai 48% Latvijas iedzīvotāju, 50% to nav darījuši, bet vēl 2% respondentu konkrētu atbildi uz šo jautājumu sniegt nevarēja. Saistībā ar pilnas asins ainas noteikšanu situācija kopumā ir labāka, jo pēdējā gada laikā 67% ir veikuši analīzes pilnas asins ainas noteikšanai, 31% to nav darījuši, bet 2% konkrētu atbildi nesniedza. Liela nozīme ir arī asinsspiediena kontrolei mājas apstākļos. Pētījuma dati parāda, ka 6% respondentu asinsspiedienu mēra katru dienu, 9% – pāris reizes nedēļā, 18% – pāris reizes mēnesī, 39% – pāris reizes gadā, 20% – retāk, bet 6% norādījuši, ka asinsspiedienu nemēra vispār.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardioloģe Dr. Anna Labuce uzsver, ka par sirds veselību ikdienā jārūpējas ikvienam cilvēkam neatkarīgi no vecuma, tomēr īpaša uzmanība sirds veselībai jāpievērš riska grupām: hipertensijas pacientiem, cilvēkiem ar augstu holesterīnu, cukura diabēta pacientiem, smēķētājiem, senioriem, vīriešiem, cilvēkiem ar mazkustīgu, neaktīvu, sēdošu dzīvesveidu un citu hronisku slimību (piemēram, nieru mazspējas) pacientiem.

Dr. A. Labuce atgādina, ka sirds un asinsvadu veselības pamatā ir dzīvesveids un ikdienas paradumi. Tādēļ BENU Aptieka sadarbībā ar kardioloģi Dr. A. Labuci ir apkopojusi vairākus ieteikumus sirds un asinsvadu profilaksei:

ü  ierobežo/atmet smēķēšanu – cigarešu smēķēšana ir viens no nozīmīgākajiem ietekmējamajiem riska faktoriem sirds mazspējas attīstībā;

ü  regulāri apmeklē ģimenes ārstu vai kardiologu – vismaz reizi gadā;

ü  seko saviem sirds veselības skaitļiem (holesterīna līmenis, asinsspiediens un pulss);

ü  ēdienkartē vairāk iekļauj pilngraudu produktus, pākšaugus, riekstus, sēklas, zivis, augļus un dārzeņus, lieso gaļu un piena produktus ar pazeminātu tauku saturu, kā arī samazini sāls patēriņu;

ü  dienā izdzer vismaz divus litrus ūdens;

ü  nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm vismaz 30 minūtes trīs līdz četras reizes nedēļā.

Aizdomāsimies un rūpēsimies par sirds veselību ne vien Pasaules sirds dienā, bet katru dienu! Atcerieties apmeklēt savu ģimenes ārstu vai doties uz kādu no BENU Aptiekām, kur mūsu zinošie un atsaucīgie farmaceiti palīdzēs veikt asinsspiediena mērījumus, noteikt holesterīna līmeni, kā arī sniegs vērtīgus padomus sirds veselības profilaksē.

Rūpēsimies par sirds veselību kopā!

BENU Aptiekas Veselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv