BENU Akadēmijas diskusija par aknu aptaukošanās problēmu

Aknu veselības problēmas pārsvarā tiek saistītas ar nesamērīgu alkohola patēriņu, taču diemžēl ir virkne vienkāršu ikdienas ieradumu, kas būtiski ietekmē mūsu dzīvesveidu un var izraisīt taukaino hepatozi jeb aknu aptaukošanos. Tuvojoties Pasaules aknu veselības dienai, BENU Aptieka rīko diskusiju Aknu aptaukošanās – iemesli, riski un profilakse, piedaloties veselības jomas speciālistiem. Diskusija būs skatāma tiešraidē, kā arī būs pieejama ikvienam interesentam ierakstā.

Aknu veselības problēmas kļūst arvien aktuālākas visā pasaulē, un arī Latvija nav izņēmums. Vidēji taukainā hepatoze jeb aknu aptaukošanās skar katru ceturto attīstīto valstu iedzīvotāju. Turklāt satraucoši ir tas, ka Latvijā jau 13 gadu vecumā liekais svars ir 14% zēnu un 9% meiteņu, un 70–80% jauniešu ar lieko svaru jau ir taukaino aknu slimība. Šie dati skaidri norāda, ka aknu veselības problēmas skar arvien jaunākus cilvēkus un var apdraudēt ikvienu. Tādēļ, tuvojoties Pasaules aknu veselības dienai, BENU Aptieka rīko tiešsaistes diskusiju, lai pārrunātu aknu veselības riskus Latvijā, aknu aptaukošanās problemātiku un sniegtu speciālistu padomus aknu veselībai un profilaksei.

Aknu veselībai un taukainajai hepatozei veltītajā diskusijā piedalīsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas vadītājs gastroenterologs Dr. med. Aleksejs Derovs, kas pastāstīs par taukainās hepatozes galvenajiem cēloņiem un sniegs padomus aknu veselībai un profilaksei. Savukārt Veselības Centra 4 ģimenes ārste Karīna Vernere sniegs ieskatu aknu veselības jautājumos un pirmo simptomu atpazīšanā, kā arī pastāstīs par nepieciešamajām analīzēm aknu veselības stāvokļa noteikšanai. BENU Aptiekas farmaceite Baiba Prindule informēs par aknu slimību ārstēšanai pieejamajiem un nepieciešamajiem medikamentiem, kā arī profilakses iespējām. Diskusiju vadīs Valdis Melderis.

BENU veselības un skaistuma akadēmijas lekciju cikla diskusija Aknu aptaukošanās – iemesli, riski un profilakse norisināsies šā gada 16. aprīlī plkst. 18.00 un būs pieejama ikvienam interesentam tiešsaistes tiešraidē BENU AptiekasFacebook lapā.

Tāpat BENU veselības un skaistuma akadēmijas materiāli būs atrodami arī benu.lv sadaļā BENU Akadēmija un BENU Aptiekas Facebook lapā.

Atpakaļ |
Dalīties
1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei
Skatīt visus
info@benu.lv