Pētījums: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs regulāri izjūt stresu

BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 29% Latvijas iedzīvotāju regulāri izjūt stresu, 40% ar to saskaras dažkārt, vēl 22% snieguši atbildi, ka stresu izjūt reti, savukārt tikai 6% ar šādu problēmu nesaskaras. Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ar stresu saskaras darbavietā (68%), mājās (42%), kā arī atrodoties sastrēgumos vai iepērkoties veikalā (12%).

Ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece norāda, ka ilgstoša un pārmērīga stresa apstākļos nervu sistēma var tikt pārslogota, kas var kļūt par cēloni dažādām slimībām. Par pārmērīgu stresu liecina ilgstošs bezspēks, regulāras un spēcīgas galvassāpes, gremošanas traucējumi un sirdsklauves, nomākts garastāvoklis, miega traucējumi un pārmērīga svīšana, kā arī palielināta vai samazināta apetīte un vēlme lietot alkoholu, smēķēt vai ēst saldumus. Lai pasargātu sevi no ilgstoša stresa, ievērojiet veselīgu dzīvesveidu – regulāri nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm, ēdiet veselīgu un pilnvērtīgu pārtiku, uzturieties svaigā gaisā, atliciniet pietiekami daudz laika miegam un atpūtai, kā arī saglabājiet pozitīvu noskaņojumu un apgūstiet elpošanas vingrinājumus, kas palīdzētu pārvarēt satraucošos brīžus! BENU Aptiekas Veselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS kopš šā gada aprīļa, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai. Rūpēsimies par savu veselību un labsajūtu kopā!

Atpakaļ |
Dalīties
1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei
Skatīt visus
info@benu.lv