Kā pareizi kopt ādu ap acīm?

Āda ap acīm ir jutīgāka un maigāka, tādēļ to vieglāk var ietekmēt nepareiza kosmētikas izvēle un neveselīga dzīvesveida sekas. Kā pareizi rūpēties par ādu ap acīm, lai izskatītos labi? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.

Āda ap acīm ir vismaigākā un visjutīgākā sejas zona. Tajā nav tauku dziedzeru un dermas slānis ir ļoti plāns, tāpēc ātri zaudē elasticitāti mīmiskās slodzes un dehidratācijas dēļ, kā arī citu ārēju un iekšēju faktoru ietekmes rezultātā.

Pareiza kopšana: Pamatu pamats, kopjot ādu ap acīm, ir maiga attīrīšana un intensīva mitrināšana. Lietojot krēmu ādai ap acīm, tas ir maigi jāiemasē ar zeltnešiem apļveida kustībām, ievērojot Langera līnijas – virzienā no acs ārējā kaktiņa un iekšējo, nedaudz piepaceļot pie uzacs visaugstākās vietas. Kosmētikas līdzekļi ādas ap acīm kopšanai jāizvēlas atbilstoši savam ādas tipam un stāvoklim – piemēram, sausai vai taukainai ādai. Tāpat padomājiet arī par jums aktuālajiem papildu efektiem – cīņu ar pirmajām krunciņām, gaismu atstarojošiem elementiem ādas izskata uzlabošanai, tūskas mazināšanu un citiem.

Visbiežāk pieļautās kļūdas: Pārāk bieza krēma slāņa uzklāšana, paštaisītas maskas ar nezināmas izcelsmes sastāvdaļām, arī augļu un dārzeņu aplikācijas uz plakstiņiem. Esiet piesardzīgi un neļaujieties nepārdomātiem eksperimentiem! Nenodariet ādai pāri!

Dekoratīvā kosmētika: Ieteicams izvēlēties produktus, kas nekairina zonu ap acīm. Atcerieties, ka obligāti rūpīgi jānotīra visa dekoratīvā kosmētika, ko lietojat. Ja lietojat korektorus vai konsīlerus, jāņem vērā, ka tie sausina maigo ādu ap acīm. Tāpēc palutiniet šo zonu ar mitrinošām maskām vai patčiem. Taču atcerieties – maskas, patčus un līdzīgus līdzekļus var lietot tad, ja tie ir pārbaudīti un nekairina ādu ap acīm.

Ja ir nepieciešams, droši var lietot ūdensnoturīgo kosmētiku, taču tad vissvarīgākais ir tās pienācīga notīrīšana. Tā jāveic ar līdzekli ūdensnoturīgās kosmētikas noņemšanai, kas palīdzēs daudz ātrāk noņemt kosmētiku un izvairīties no mehāniskiem kairinājumiem.

Maskas un kompreses: Neeksperimentējiet ar gurķu un tējas paciņu kompresēm, jo mēs nekad nezinām, kas pievienots rūpnieciski ražotai tējai un kā audzēti veikalā pirktie gurķi. Turklāt āda ap acīm ir tik maiga un viegli kairināma! Labāk neriskēt un lietot speciālus līdzekļus, kas domāti tieši šai zonai, lai izvairītos no alerģiskām reakcijām.

Lai panāktu labāku efektu, var lietot patčus, kas pirms tam paturēti ledusskapī durvju nodalījumā, kur nav pārāk auksts. Tāpat zonai ap acīm var izmantot ledus kubiņus, taču to pagatavošanai jāizmanto attīrīts ūdens vai nestipra zaļā tēja. Šādu ledus kubiņu var ietīt tīrā, maigā audumā un pamasēt ar to sejas ādu, taču nedrīkst koncentrēties uz vienu zonu ilgāk kā 1-2 minūtes. Tāpat nedrīkst spiest un pielietot spēku. Jābūt uzmanīgiem arī ar ārstniecisko augu uzlējumiem, jo, gribot kā labāk, var nodarīt sev pāri, piemēram, pārsausinot ādu ap acīm.

Ieteikums ik dienai: Galvenie produkti ikdienas kopšanai acu zonai ir dekoratīvās kosmētikas noņēmējs un intensīvi mitrinošs krēms. Atcerieties par veselīgu miegu un pilnvērtīgu uzturu, jo nebūs jēgas cīnīties ar tūsku, lietojot kosmētiskos līdzekļus, ja regulāri vakarā ēdīsiet pārāk sāļus un pikantus ēdienus, neizgulēsieties un nerūpēsieties par vispārējo ādas veselību.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv