Aptauja: katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs saskaras ar matu izkrišanu

Vērtējot savu matu veselību, 26% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem aktuālākā matu veselības problēma ir matu izkrišana, 16% kā problēmu atzīmējuši taukainus matus, 11% sausus matus, 10% trauslus matus, 8% norādījuši, ka saskaras ar citām matu veselības problēmām, bet 42% ar matu problēmām pašlaik nesaskaras, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa jaunākajos datos.

Tāpat pētījumā secināts, ka sievietes krietni biežāk nekā vīrieši norāda uz pastāvošajām matu veselības problēmām. Matu izkrišanu kā sev aktuālu problēmu atzīmēja 31% sieviešu un 22% vīriešu, taukainus matus – 18% sieviešu un 13% vīriešu, sausus matus – 17% sieviešu un 5% vīriešu, trauslus matus – 18% sieviešu un tikai 2% vīriešu.

BENU Aptiekasskaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko skaidro, ka matu veselību ietekmē vispārējais veselības stāvoklis, uztura paradumi, stress, ārējā vide (saule, sāls, hlorēts ūdens), mehāniskā ietekme (ķemmēšana, veidošana, pīšana, sasiešana ar gumijām, matu sprādžu lietošana), ķīmiskā apstrāde (krāsošana, balināšana, ilgviļņi, keratīna taisnošanas procedūras), kā arī ikdienas paradumi un matu kopšanas līdzekļu izvēle. Savukārt matu izkrišanu papildus minētajiem faktoriem veicina arī vitamīnu un mikroelementu trūkums, ļoti stingru diētu ievērošana, vairogdziedzera un galvas ādas slimības, ģenētiskie faktori, spēcīgu medikamentu lietošana un gaisa temperatūras svārstības.

Lai uzlabotu matu veselību, aicinām sekot mūsu ekspertes ieteikumiem:

·         Konsultējies ar speciālistu par pareizu un matiem atbilstošu līdzekļu izvēli!

·         Pilnvērtīgai matu veselības stiprināšanai izmanto ne vien šampūnu, bet arī kondicionieri, matu masku, kā arī līdzekli, kas pasargā no augstām temperatūrām!

·         Atceries, ka sausiem matiem ir nepieciešama intensīva mitrināšana un arī līdzeklis, kas matos noturēs mitrumu, piemēram, serums, losjons vai sprejs!

·         Taukainu matu gadījumā lieto sebumu regulējošu šampūnu, kondicionieri un matu masku!

·         Uzturā lieto veselīgus, ar protenīniem un aminoskābēm bagātus produktus!

·         Atceries par Omega-3 un Omega-6 taukskābju lietošanu!

·         Atpūties un veido pilnvērtīga miega paradumus!

·         Pret matu kopšanu izturies saudzīgi un pārdomāti, pēc iespējas mazāk lietojot matu taisnotājus un lokšķēres!

Atgādinām par iespēju pieteikties ādas un matu veselības pārbaudēm, kā arī saņemt speciālista ieteikumus galvas ādas un matu veselības uzlabošanai. Pārbaudēm pieteikties iespējams šeit.

 

BENU AptiekasVeselības monitorings tiek veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS, lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju viedokli par dažādiem ar veselību, labsajūtu un dzīvesveidu saistītiem jautājumiem un sniegtu sabiedrībai vērtīgus ārstu un farmaceitu ieteikumus veselības, pašsajūtas un dzīves kvalitātes paaugstināšanai.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv