Spēle jauniešiem „Virtuālā prakse”!

No - 24.07.2013, līdz - 24.07.2013
Spēle jauniešiem „Virtuālā prakse”!

Latvijā izveidots Eiropā nebijis projekts – spēle jauniešiem „Virtuālā prakse”, kas sniedz iespēju virtuāli iepazīt darba ikdienu vairāk nekā 100 uzņēmumos un 90 profesijās. „Virtuālo praksi” izstrādājis karjeras portāls „Prakse.lv”, Latvijas Darba devēju konfederācija un „Statoil Fuel & Retail Latvia”, sadarbojoties ar vairāk nekā 100 darba devējiem, tai skaitā arī BENU Aptiekas!

„Virtuālā prakse” ļauj jauniešiem virtuāli pastrādāt dažādos uzņēmumos. Tā ir iespēja izmēģināt spēkus dažādās profesijās un risināt reālas darba situācijas. Projekts palīdzēs jauniešiem mācību procesā, karjeras izvēlē, kā arī veicinās ātrāku iekļaušanos darba tirgū, jo patlaban viens no galvenajiem jauniešu bezdarba iemesliem ir tieši praktiskas darba pieredzes trūkums,” skaidro portāla „Prakse.lv” vadītājs Jānis Logins. 

Patlaban spēlē var iepazīt vairāk nekā 90 dažādas profesijas, sākot ar pavāru vai automehāniķi, līdz pat peintbola instruktoram, farmaceitam vai restauratoram. Projekts ir kā apjomīga profesiju enciklopēdija. „Virtuālajā praksē” iekļautas arī Latvijas darba devēju 2013. gadā ieteiktākās profesijas – programmētājs, mārketinga speciālists, grāmatvedis, projektu vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citas. Tāpat iespējams iepazīties ar vienas profesijas darba pienākumiem dažādos uzņēmumos, gūstot daudzpusīgāku priekšstatu par katru amatu.

SPĒLĒT "VIRTUĀLĀ PRAKSE” BENU

Liela atsaucība no uzņēmumiem

„Virtuālā prakse” ir garants darba devējam, ka pie viņa nonāks motivēts un savu izvēli apsvēris jaunais darbinieks. Daudzu jauniešu pirmais darbs mēdz būt „Statoil Fuel & Retail Latvia”. Tāpēc zinām, ka jaunieši no savas pirmās darbavietas nereti sagaida lielu algu un prestižu amatu, tomēr tikai retais apzinās, ka izaugsmi var sākt ar nelieliem soļiem, jo sākumā pietrūkst gan zināšanas, gan prasmes. „Virtuālā prakse” ir lieliska iespēja jauniešiem, kas vēl tikai ir savas profesijas meklējumos, iegūt pirmās zināšanas,” uzsver „Statoil Fuel & Retail Latvia” izpilddirektore Ilze Siliņa.

„Virtuālajā praksē” jau šobrīd piedalās vairāk nekā 100 Latvijas uzņēmumi, piemēram, "Statoil Fuel & Retail Latvia", "Tele2", "Rīgas Siltums", "Accenture", "Rimi", "Aerodium", "Latvia Tours", "Valodu vēstniecība" un citi. Uzņēmumu atsaucība ir liela, tādēļ plānots, ka projektā līdz 2016. gadam tiks iesaistīti vairāk nekā 5000 darba devēji. Tuvākajā laikā “Virtuālā prakse” tiks attīstīta arī starptautiskā mērogā, aicinot piedalīties ārzemju uzņēmumus.

„Virtuālo praksi” iecerēts iekļaut arī mācību saturā, aicinot skolotājus un pasniedzējus izmantot spēlē attēlotās reālās darba situācijas stundās un lekcijās. Šo iniciatīvu jau atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte. 

Par „Virtuālo praksi”

„Virtuālā prakse” ļauj iepazīt darba ikdienu vairāk nekā 100 uzņēmumos un 90 profesijās. Pieejamo profesiju skaitu šogad plānots palielināt līdz 350 profesijām. „Virtuālo praksi” izstrādājis karjeras portāls „Prakse.lv”, Latvijas Darba devēju konfederācija un „Statoil Fuel & Retail Latvia”, sadarbojoties ar vairāk nekā 100 darba devējiem. Spēle pieejama: www.virtualaprakse.lv Profesijas tiek attēlotas caur ikdienas situācijām jeb epizodēm. Katru epizodi veido jautājums, situācijas attēls un pareizās atbildes paskaidrojums. Plānots, „Virtuālo praksi” Latvijā 2013./2014. mācību gada laikā izspēlēs pat 150 000 personas. Aktīvākajiem spēles dalībniekiem tiks piedāvātas darba un prakses iespējas. 

Pilna spēle pieejama: www.virtualaprakse.lv

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv