Padomi pēdu kopšanai ikdienā

Daži vienkārši paņēmieni palīdzēs novērst ādas sabiezējumu veidošanos uz papēžiem, pārāk lielu svīšanu un citas problēmas. Pēdu apkope sākas ar pareizu zeķu un apavu izvēli, jo nereti svīšanas problēmas sākas ar neatbilstošu – pārāk ciešu, platu vai sintētisku – apavu, kā arī sintētisku zeķu nēsāšanu. Tāpēc labāk ieguldīt naudu dabīga materiāla apavos, kas ir ērti, nespiež kāju un elpo, kā arī kokvilnas zeķēs.

Ikdienas kopšana

Lai pilnvērtīgi apkoptu pēdas mājas apstākļos, nepieciešami vien daži palīglīdzekļi – pēdu vīle, pumeks, ziepes (vēlams, ar neitrālu PH vai ziepes bērniem), kāju krēms, nagu knaiblītes, sāļi kāju mērcēšanai un nagu eļļa. Kājas reizi dienā jāmazgā zem tekoša ūdens. To var darīt ar ziepēm, tomēr ne katru dienu – tās sausina pēdu ādu, kā arī izmaina tās dabīgo mikrofloru. Pēc tam kājas jānosusina, īpaši parūpējoties par pirkstu starpām. Tad pēdas jāieziež ar atbilstošu krēmu: barojošu un atjaunojošu vakarā vai mitrinošu un atsvaidzinošu no rīta.

Reizi nedēļā jāveic rūpīgāka kāju apkope. Vispirms ar pēdu vīli novīlē sauso ādu, tad pēdas 5–10 minūtes vanno 37–38 °C karstā ūdenī, kam pievieno kāju vanniņām paredzētu sāli (kājām stipri svīstot – kumelīšu vai ozolmizu novārījumu). Ja nav izmantota pēdu vīle, pēc vannošanas lieto pumeku. Radušos sabiezējumus nedrīkst griezt ar šķērēm. Pēc pēdu noberšanas tās ieziež ar krēmu. Sausi papēži jāārstē – ja tie sāk plaisāt, rievās var uzkrāties mikrobi un izraisīt nopietnas infekcijas. Sausumu var likvidēt ar propolisa eļļas šķīdumu vai, uz nakti uzliekot kompresi – siltā rīcineļļā samērcētu marli; labi palīdz arī bišu vaska ziede.

Apkopes beigās nagus apgriež ar nagu knaiblītēm tā, lai tie nav pavisam īsi vai ar spiciem stūriem. Pēc tam lieto nagu eļļu, kas mīkstina kutikulas un palīdz pret sāpīgiem nagu valnīšiem vai stūrīšiem.

Problemātiskai ādai

Pastiprinātas pēdu svīšanas gadījumos lieto pēdu dezodorantus, kas gan nomāc aromātu, gan dziedē, aizsargājot no infekcijām. Kāju svīšana ir dabīgs process, taču nepatīkams aromāts ir zīme, ka iespējama mikrobu klātbūtne.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv