Kā pēc ziemas uzlabot matu veselību?

Plāni, nespodri un lūstoši mati nav tikai vizuāls „defekts”. Lai gan matus trauslus var padarīt nesaudzīga aprūpe (pārlieku bieža krāsošana, balināšana matu taisnošana u. c.), to bojāšanās un izkrišana ir būtisks indikators arī cilvēka iekšējai veselībai. Mati savas barības vielas uzņem no saknēm un, ja mata sakne nav pabarota, matu veselība nebūs atgūstama pat ar dārgiem matu kopšanas līdzekļiem.

Kādi vitamīni nepieciešami matu veselībai? Īpaši būtisks ir sabalansēts, uzturvielām un vitamīniem bagāts uzturs. Visbiežāk dažādas matu problēmas var izraisīt dzelzs, sēra, cinka, kalcija, A un E vitamīnu, kā arī B grupas vitamīnu trūkums. Lai uzņemtu šos vitamīnus,ikdienas uzturā nepieciešams iekļaut dabīgas izcelsmes pārtikas produktus, kas palīdzēs pabarot mata sakni.

Pamatā mata struktūra ir veidota no proteīna. Ja proteīna rezerves organismā ir izsīkušas, mati kļūst vājāki un var sākt šķelties. Lielisks proteīna avots ir olas baltums, biezpiens un citi piena produkti, kā arī pākšaugi. Tāpat matu veselībai būtisks ir arī dzelzs un C vitamīns. Dzelzs klātbūtne organismā veicina matu augšanas ātrumu. Dzelzi iespējams uzņemt ar dažādiem tumšzaļajiem salātiem, piemēram, spinātiem, skābenēm, dažādiem riekstiem, ķirbi, kāpostiem, savukārt dzelzs uzsūkšanos organismā nodrošina C vitamīns – tā avots ir citrusaugļi, upenes, āboli, plūmes u. c. Ļoti labvēlīgi matu veselību ietekmē arī dažādi rieksti un pākšaugi – tajos atrodamais E vitamīns darbojas kā antioksidants, cīnoties pret brīvajiem radikāļiem, kas izraisa novecošanās procesus. Ja mati ir trausli un lūst vai arī problēma ir sausa galvas āda, lieti noderēs omega-3 taukskābes, kas atrodamas zivīs (lasī, forelē, mencu aknās) un zivju eļļā. Protams nevajadzētu aizmirst par pietiekamu šķidruma uzņemšanu.

Ja sabalansēts uzturs nesniedz vēlamos rezultātus vai arī matu stāvoklī tiek konstatētas izmaiņas, vēlaties paātrināt augšanas ātrumu vai gluži vienkārši palutināt matus, noderēs aptieku sortimentā iekļautie īpaši matu veselībai paredzētie uztura bagātinātāji. To saturs ir sabalansēts ar vitamīniem un minerālvielām. Šāda veida līdzekļiem pirmie rezultāti ir pamanāmi aptuveni pēc viena mēneša lietošanas, taču ieteicamais kurss gan ir ilgāks – no trim līdz sešiem mēnešiem. Ja nepieciešams, pēc trim mēnešiem kursu var atkārtot.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv