BENU Aptiekas kā pirmās uzsāk e-recepšu apkalpošanu

No šodienas, 27.oktobra, BENU Aptiekas sāk pieņemt pirmās elektroniskās receptes jeb e-receptes. Elektroniskā recepte ir daļa no e-veselības jeb Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas, kuras darbību Latvijā plānots pilnībā uzsākt ar šā gada 1. decembri.

BENU Aptiekas ir pirmās aptiekas Latvijā, kuras uzsāk e-recepšu apkalpošanu. Kopš šodienas receptes tiek pieņemtas četrās BENU Aptiekās Rīgā - Brīvības ielā 194, Brīvības ielā 373, t/c „Alfa” un t/c „Domina Shopping”. Savukārt reģionos šo sistēmu pirmā ir ieviesusi BENU Aptieka Liepājā, Ganību ielā 175-177. Tuvākās nedēļas laikā e-recepšu pieņemšanu uzsāks vēl 13 BENU Aptiekas.

„Esam veikuši rūpīgus sagatavošanās darbus, lai jau savlaicīgi varētu uzsākt e-recepšu sistēmas lietošanu. Pilotaptieku farmaceitiem būs iespēja iepazīt sistēmas darbības nianses un kvalitāti kā arī sniegt  savas atsauksmes un ierosinājumus  Veselības ministrijai un Nacionālajam veselības dienestam ar kuriem aktīvi sadarbojamies. Arī ārstiem un klientiem tā ir iespēja izmēģināt e-receptes darbību” komentē „BENU Aptieka Latvija” mazumtirdzniecības direktore Anete Rožkalna.

Patlaban BENU Aptiekās norit darbs arī pie aptieku iekšējās sistēmas pielāgošanas e-receptes apkalpošanai.

E-recepti pacients var saņemt, ja sistēmu jau izmanto viņa ārstējošais ārsts. Šādā gadījumā tā tiek ievadīta e-veselības sistēmā un aizstāj līdzšinējās papīra formas recepti. Pacientam, ierodoties aptiekā, jāuzrāda farmaceitam personu apliecinošs dokuments, bet farmaceits pēc pacienta datiem sistēmā saņem visu informāciju par izsniedzamajiem medikamentiem.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv