Ēnu dienā skolēniem padziļināta interese par farmaceita profesiju

Vakar, 12. februārī 17 BENU Aptiekas Ēnu dienas ietvaros uzņēma 78 uzņēmīgus jauniešus no visas Latvijas, sniedzot ieskatu farmaceita ikdienā un palīdzot veikt pārdomātu nākotnes profesijas izvēli. Aptaujājot skolēnus, kas viesojās BENU Aptiekā, secināts, ka viņi ļoti atzinīgi novērtē iespēju klātienē iepazīties ar dažādu profesiju, tostarp farmaceita, ikdienas darba niansēm un specifiku.

“Izvērtējot Ēnu dienai paredzētos pieteikumus, novērojām, ka šogad skolēniem ir īpaši padziļināta interese par farmaceita profesiju. To apliecina ne vien ievērojamais saņemto pieteikumu skaits “ēnošanai” BENU Aptiekā, bet arī fakts, ka daudzi jaunieši, kas aptiekās ieradās “ēnot”, padziļināti mācās ķīmiju, kas ir viens no farmaceita profesijas stūrakmeņiem. Turklāt pētījumi liecina, ka farmaceits ir viena no profesijām, kuras ir visgrūtāk automatizēt vai robotizēt. Līdz ar to pārliecība, ka farmaceita profesija pastāvēs un būs aktuāla arī nākotnē, ir vēl viena šī darba priekšrocība,” stāsta Tamro Baltics personāla speciāliste Inese Skrauča-Šķiere. 12. klases skolniece Nikoleta no Ikšķiles, daloties savos Ēnu dienas iespaidos, atklāj, ka viņa vēlētos kļūt par farmaceitu, jo ļoti bieži tieši farmaceits ir pirmais speciālists, pie kura vēršas pēc palīdzības, lai saņemtu veselības ieteikumus. Līdz ar to farmaceits var sniegt gan profesionālo, gan emocionālo atbalstu un uzlabot ļoti daudzu cilvēku veselību un labsajūtu. Savukārt Helēna no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Alvīne no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas stāsta, ka Ēnu dienā ar interesi novērojušas, ka cilvēki aptiekas apmeklē ne vien tāpēc, lai iegādātos medikamentus, bet arī, lai saņemtu dažādus veselības pakalpojumus – izmērīt asinsspiedienu un pulsu, veikt ādas un matu stāvokļa, kā arī ķermeņa sastāva pārbaudes. Tas nozīmē, ka farmaceitam ir nepārtraukti jāpilnveidojas, jāapgūst jaunas zināšanas un jāpapildina prasmes. Skolēni ļoti novērtēja iespēju izmēģināt un “pielaikot” farmaceita profesiju, jo tas ir labs veids, kā tuvplānā redzēt potenciālās nākotnes profesijas ikdienas darba specifiku un pārliecināties par to, vai tā patiesi ir piemērota, saistoša un interesanta. Tā bija arī lieliska iespēja izjautāt farmaceitus par interesējošajiem jautājumiem un uzzināt to, cik liela nozīme farmaceita profesijā ir arī komunikācijai un saskarsmei ar klientu. Liels paldies skolēniem par izrādīto interesi un visas dienas garumā sagādātajām pozitīvajām emocijām!

Atpakaļ |
Dalīties
1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti
Skatīt visus
info@benu.lv