BENU Aptieka jaunajā podkāsta epizodē aicina pievērst uzmanību diabēta riska faktoriem

BENU Aptieka jaunajā podkāsta epizodē aicina pievērst uzmanību diabēta riska faktoriem Novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Diabēta mēnesis, aicinot sabiedrību pievērst pastiprinātu uzmanību diabēta riska faktoriem un veikt regulāras cukura līmeņa pārbaudes.

Arī Latvijā cukura diabēts ir viena no izplatītākajām hroniskajām slimībām – vairāk nekā 5% jeb aptuveni 92 tūkstoši iedzīvotāju slimo ar kādu no diabēta veidiem. Turklāt diabēta slimnieku skaits katru gadu turpina pieaugt. Tāpēc otrais BENU Aptiekas podkāsts ir veltīts diabēta tematikai – riska faktoriem, pirmajām pazīmēm, profilaksei un ārstēšanai, uz sarunu aicinot Dr. Ingvaru Rasu, Latvijas Diabēta asociācijas prezidentu un vienu no Latvijā vadošajiem endokrinologiem. Sarunu vada Valdis Melderis. Dr. I. Rasa skaidro, ka cukura diabēts visbiežāk skar cilvēkus pēc 45 gadu vecuma un pamatā ir saistīts ar svara pieaugumu, aptaukošanos, mazkustīgu dzīvesveidu un neveselīgu ēšanu. Eksperts atklāj, ka uz katru zināmo cukura diabēta slimnieku ir vismaz viens nezināmais, jo bieži vien cilvēks var būt diabēta slimnieks, to pat nenojaušot. Tas nozīmē, ka reālais diabēta slimnieku skaits Latvijā ir divas reizes lielāks un drīzāk tuvojas 10% no kopējā valsts iedzīvotāju skaita. Izplatītākie cukura diabēta simptomi ir slāpes, izkaltusi mute, redzes miglošanās, kā arī var būt gan svara pieaugums, gan svara zudums. Aicinām iepazīties ar mūsu otro – cukura diabēta tēmai veltīto podkāstu, kā arī regulāri veikt cukura līmeņa pārbaudes, piekopt fiziski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu un censties atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem! Podkāstus klausies Spotify un Youtube platformās, kā arī vienos no Latvijas lielākajiem interneta ziņu portāliem Tvnet un Apollo.

 

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=VAGnnkRm1So&t=460s

Spotify: https://open.spotify.com/episode/3iJ2Kykd0j07I706vbZ5TT

 

Seko BENU Aptiekas podkāstiem un uzzini par Tev un Tavai ģimenei aktuāliem veselības jautājumiem un profilaksi!

Atpakaļ |
Dalīties
1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Ar sirsnību pret slimību! Zāļu izgatavošana Mūsu farmaceiti Piesakies pārbaudei
Skatīt visus
info@benu.lv