Drošības pasākumi skolēnu brīvlaikam saistībā ar Covid-19

Pirmdien, 16. martā, Latvijas skolās sākas ikgadējais pavasara brīvlaiks, tomēr šogad, valstij atrodoties ārkārtas stāvoklī saistībā ar Covid-19 vīrusa pandēmiju, tas noritēs krasi atšķirīgi no citiem gadiem. Ņemot vērā šo apstākli, esam apkopojuši ģimenes ārstes Zanes Zitmanes un BENU Aptiekas farmaceite Zandas Ozoliņas padomus drošākam skolēnu brīvlaikam.

Nē – sabiedriskām vietām!

Parasti, plānojot skolēnu brīvlaiku, vecāki ieplāno dažādas aktivitātes, braucienus, publisku pasākumu apmeklēšanu kopā ar bērniem... Taču kā uzsver ģimenes ārste Z. Zitmane, šobrīd noteikti nevajadzētu ieplānot ceļojumus, jo vīrusa izplatība ir notikusi ļoti daudzās valstīs. Arī pie mums Latvijā vīruss ir ieceļojis un ir noticis arī inficēšanās gadījums tepat Latvijā uz vietas. Tādēļ ir jāievēro īpaša piesardzība. Šobrīd arī jebkura sabiedriska vieta – gan kinoteātri, gan muzeji un teātri – ir potenciāli bīstama.

Jā – pastaigām dabā!

Ņemot vērā vīrusa straujo izplatību, vislabāk brīvlaikā sabiedriskas vietas neapmeklēt un izvairīties no lieliem pūļiem. Tomēr visu laiku nevajadzētu sēdēt mājās. Droši var ieplānot pastaigas ārā, svaigā gaisā, piemēram, doties uz mežu vai jūru.

Atlieciet arī tuvos ceļojumus!

Daudzi šajā laikā bija ieplānojuši ceļot uz ārvalstīm vai vismaz Baltijas valstu ietvaros. Tomēr Z.Zitmane uzsver, ka to noteikti nevajadzētu darīt, jo arī mūsu kaimiņvalstīs ir inficēšanās gadījumi. Tur, kur būs daudz cilvēku, tai skaitā viesnīcās, SPA kompleksos, izklaižu vietās, ir arī lielāka iespēja ar vīrusu inficēties. Nevajag pārdzīvot par neizdevušos ceļojumu, bet tā vietā ieplānot aktivitātes svaigā gaisā, piemēram, pastaigas gar jūru, pa mežu, dabas takām. Var doties arī uz laukiem, ja ir tāda iespēja. Un atcerēties par roku mazgāšanu un dezinfekciju – atgādina ārste.

Svarīga vecvecāku drošību!

Ģimenes ārste skaidro, ka šāda iespēja noteikti ir jāizvērtē katram individuāli, jo mēs nevaram būt droši, ka neesam inficējušies ar vīrusu, tādēļ, ja vecvecākiem ir hroniskas saslimšanas, piemēram, cukura diabēts, sirds mazspēja, astma, labāk viņus šobrīd neapciemot, jo, kā tas jau daudz kur ir izskanējis, gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām vīrusu pārslimo smagāk un biežāk ar komplikācijām, kas diemžēl var būt arī letālas.

Ar saslimšanas pazīmēm vērsies NMPD!

BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa atgādina, ka gan bērniem, gan viņu vecākiem un vecvecākiem vispārējai imunitātes stiprināšanai svarīgs ir pilnvērtīgs uzturs, regulāra telpu vēdināšana, personīgā higiēna, atturēšanās no publisku pasākumu apmeklēšanas un atbildība pret pārējo sabiedrību! Ja cilvēks jūtas slims, ir jāpaliek mājās! Savukārt, ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, nekādā gadījumā nav jādodas nedz uz aptieku, nedz citām sabiedriskām vietām, bet jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam!

Izturieties atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību!

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv