BENU Aptiekās pieejami uztura bagātinātāji veģetāriešiem un vegāniem

Veģetārs un vegāns uzturs kļūst arvien populārāks visā pasaulē, un Latvija nav izņēmums. Arvien plašāks kļūst arī veģetāro un vegāno produktu piedāvājums veikalu plauktos, restorānu un kafejnīcu ēdienkartēs.

Veģetārā un vegānu uztura popularitāti sekmē ne vien ētiski, reliģiski un dažādi citi individuālie apsvērumi, bet arī tas, ka daudzi ārsti sāk ieteikt to kā veselīga uztura izvēli dažādiem vecumiem un situācijām. Tā, piemēram, šāds uzturs ir ieteicams sirds slimību, paaugstināta holesterīna un asinsspiediena gadījumos. Tāpat izpētīts, ka veģetārieši un vegāni retāk saslimst ar 2. tipa cukura diabētu un daudzām citām hroniskām saslimšanām..

Lai arī veģetārs un vegāns uzturs, pareizi un pārdomāti to plānojot, spēj cilvēka organismam nodrošināt visas nepieciešamās uzturvielas un mikroelementus, tas, vai tās tiešām tiek uzņemtas, atkarīgs no ļoti individuāliem faktoriem un ēšanas ieradumiem. Tādēļ ikvienam ieteicams sekot līdzi sava uztura daudzveidībai un nepieciešamības gadījumā papildināt to ar veģetāriešiem un vegāniem piemērotiem uztura bagātinātājiem. Tie palīdzēs nodrošināt organismu ar visiem nepieciešamajiem vitamīniem un mikroelementiem.

Kam jāpievērš uzmanība?

Ievērojot veģetāru vai vegānu dzīvesveidu, ir ieteicams īpaši pievērst uzmanību tādu vitamīnu un mikroelementu kā B12 un D vitamīni, kalcijs, cinks, dzelzs un jods uzņemšanai ar pārtiku vai uztura bagātinātājiem.

Visus šos vitamīnus un mikroelementus ir iespējams uzņemt arī ar veģetāru un vegānu uzturu, tomēr to daudzums augu izcelsmes pārtikā mēdz būt ievērojami zemāks nekā dzīvnieku valsts izcelsmes produktos. Lai uzņemtu šos organismam svarīgos elementus, ieteicams pievērst uzmanību tam, kādi pārtikas produkti spēj tos nodrošināt, kā arī vērsties pie ārsta vai farmaceita pēc padoma par piemērotākā uztura izvēli vai ieteicamajiem uztura bagātinātājiem.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv