BENU Aptieka ziedo 18 000 EUR un organizē plašu diskusiju par bērnu onkoloģiju Latvijā

BENU Aptieka jau otro gadu, sadarbojoties ar Bērnu slimnīcas fondu, organizēja plašu ekspertu diskusiju par bērnu onkoloģiju Latvijā.

Šogad diskusija norisinājās 15.februārī, starptautiskajā Bērnu vēža dienā, un tās ietvaros tika pārrunāti risinājumi efektīvākai bērnu ārstēšanai, tam nepieciešamā finansējuma pieejamība, kā arī ārstniecības iespējas Latvijā un ārvalstīs. 2018. gadā teju 50 bērniem Latvijā tikušas diagnosticētas onkoloģiskas saslimšanas, un arī ik gadu šādas saslimšanas Latvijā tiek diagnosticētas vidēji 40-50 bērniem.

Diskusijā piedalījās Latvijā populārais un plaši atzītais Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) reanimatologs Pēteris Kļava, BKUS hematoonkoloģe Žanna Kovaļova, BKUS Diagnostiskās radioloģijas dienesta vadītāja Ilze Apine, Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Ieva Lejniece, BENU Aptieka Latvija direktore Anete Rožkalna, BENU Aptieka Latvija Farmācijas daļas vadītāja Vizma Vīksna, kampaņas vēstnese, blogere, dūla un divu bērnu māmiņa Katrīna Puriņa-Liberte, Nacionālā veselības dienesta Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Andreta Līvena, Nacionālā veselības dienesta Zāļu ārstnieciskās novērtēšanas nodaļas vadītāja Zinta Rugāja, kā arī vecāki, kuru ģimenē bērnam bijis nepieciešams atbalsts ārstniecībai.

Diskusijas tiešraide tika raidīta ne vien BENU Aptiekas Facebook lapā, bet arī Latvijas lielākajos interneta ziņu portālos Delfi.lv un Tvnet.lv, kā arī Latvijas populārākajos ģimenes interneta portālos Calis.lv un mammamuntetiem.lv, sasniedzot ļoti plašu auditoriju un rosinot lielu sabiedrības interesi.

Diskusija tika rīkota BENU Aptiekas labdarības kampaņas “Ar sirsnību pret slimību! Ziedo kopā ar BENU!” ietvaros, kuras darbības periodā līdz šim saziedotā summa ir 45 000 EUR, kas tika izmantota bērnu onkoloģisko saslimšanu ārstēšanas izdevumiem, ko neapmaksā valsts. 

Kā norāda BENU Aptieka Latvija direktore Anete Rožkalna, kampaņas ietvaros ir izvirzīti divi mērķi.  Pirmkārt, saziedotos līdzekļus novirzīt Latvijas bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām, valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai. Otrkārt, piesaistīt sabiedrības uzmanību bērnu onkoloģijai Latvijā un rosināt diskusiju gan par ārstniecības iespējām Latvijā un nepieciešamo līdzekļu pieejamību, gan ārstniecības procesu kopumā. 

Šogad Bērnu slimnīcas fondam tiek ziedoti 18 000 EUR, taču kopš kampaņas sākuma kopējā ziedojumu summa ir 45 000 EUR,” norāda A. Rožkalna, uzsverot, ka BENU Aptiekaskampaņa turpinās arī 2019. gadā un ziedojot kampaņā piedalās ne tikai ziedotāji un BENU Aptieka klienti, bet savu ieguldījumu sniedz arī BENU Aptieka, dubultojot saziedoto naudas summu.

Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Ieva Lejniece atzīst, ka saziedotā summa ir vērienīga, un, pateicoties šim atbalstam, pagājušajā gadā Bērnu slimnīcas fondam bijusi iespēja palīdzēt 50 pacientiem.

Tāpat kā informācija par diskusiju, arī ziņa par BENU Aptiekas ziedojumu Bērnu slimnīcas fondam piesaistīja plašu mediju uzmanību, tai skaitā Latvijas lielāko interneta ziņu portālu delfi.lv, kā arī Latvijas Televīziju.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv