BENU Aptieka uzsāk unikālu pētījumu par iedzīvotāju stresu Covid-19 laikā

Covid-19 straujā izplatība un valstī noteiktie ārkārtas apstākļi ir nopietns izaicinājums ne vien farmaceitiem, ārstiem un visai sabiedrībai kopumā, bet arī cilvēku psiholoģiskajai un emocionālajai labsajūtai. Tāpēc, lai noskaidrotu iedzīvotāju stresa pašvērtējumu Covid-19 laikā un sniegtu vērtīgus un uz pierādījumiem balstītus ieteikumus emocionālās un garīgās labsajūtas uzlabošanai no Latvijā atzītākajiem ārstiem un ekspertiem, BENU Aptieka uzsāk inovatīvu un visā Latvijā unikālu pētniecības projektu – BENU Aptiekas Stresa termometrs. Turklāt jau pirmie pētījuma rezultāti ir ieguvuši ļoti plašu mediju uzmanību, kā arī augstu sabiedrības novērtējumu.

Iedzīvotājiem tika lūgts 10 baļļu skalā sniegt pašvērtējumu par sava satraukuma līmeni saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē (atzīme 1 – vispār neuztraucas, 10 – ļoti uztraucas). Rezultāti atklāj, ka 18% par slimības izplatību izrāda ļoti lielu satraukumu (snieguši vērtējumu 9 vai 10), lielākā vai mazākā mērā satraucas 60% respondentu (vērtējumi no 5 līdz 8), savukārt sava uztraukuma līmeni zemāk par 4 norādījis 21% pētījuma dalībnieku.

Tāpat rezultāti atklāj, ka trīs Latvijas iedzīvotāju nozīmīgākie stresa cēloņi ir bailes par savu un tuvinieku veselību (71%), sabiedrības daļas bezatbildība pret noteiktajiem ierobežojumiem (64%), kā arī situācija darbā – iespējamā darba zaudēšana, algas samazināšanās vai sava biznesa zaudēšana (42%).

 

 

Psihoterapeits Dr. Andris Veselovskis skaidro: ja satraukums saglabājas mēnešiem ilgi, tad cilvēka resursi izsīkst, krītas darbaspējas, vājinās imunitāte, kā arī organisms atrodas nemitīgā sasprindzinājumā, kas noved pie muskuļu un muguras sāpēm, bezmiega, hroniska noguruma un dzīvesprieka zuduma. Lai uzlabotu iedzīvotāju emocionālo un garīgo labsajūtu, kopā ar Dr. A. Veselovski esam apkopojuši ieteikumus stresa mazināšanai:

1.       Rīkojieties pragmatiski un racionāli!

2.       Atrodiet pozitīvas nodarbes!

3.       Saglabājiet pozitīvu domāšanu, jo krīzes vienmēr beidzas.

4.       Nekrītiet panikā, nepakļaujieties bailēm un negatīviem scenārijiem!

5.       Pakāpeniski mācieties sadzīvot ar nezināmo!

Aicinām ne vien regulāri mazgāt rokas, dezinficēt virsmas un ievērot atbildīgo institūciju norādījumus, bet arī rūpēties par savu emocionālo labsajūtu!

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv