10 vingrinājumi pēdu stiprināšanai mājas apstākļos pieaugušajiem un bērniem

No - 25.06.2020, līdz - 29.06.2020

Pēdu problēmas mūsdienās ir ļoti aktuālas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tās var būt iedzimtas, taču bieži vien pēdu veselību ietekmē arī mūsu ikdienas ieradumi. Nestiprinot pēdas ikdienā un nerūpējoties par tām, var attīstīties ne vien pēdu problēmas, bet tiek ietekmēta stāja un ķermenis kopumā. Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Ingrīda Tambora piedāvā 10 mājās veicamus vingrinājumus pēdu veselībai:

1.       Vingrinājums. Veic sēdus. Vispirms izkustiniet pēdu pirkstiņus uz augšu un leju, salieciet un atlieciet pēdas locītavās, tad izapļojiet uz āru un iekšu. Ja jūtiet stīvumu, tad palīdziet ar roku, izkustinot katru pirkstiņu.

2.       Vingrinājums – pēdu pašmasāža. Veic sēdus. Ar pirkstiem izspaidiet šķērsām pēdas – garenisko un šķērsvelvi, pārbaudiet, vai pēda nav sāpīga, izspaidiet to ar īkšķiem.

3.       Vingrinājums ar bumbu. Veic sēdus. Uzlieciet pēdas uz bumbas, ripiniet uz priekšu un atpakaļ, apļojiet. Uzspiediet uz bumbas, paturiet dažas sekundes, sasprindziniet un atslābiniet muskuļus.

4.       Vingrinājums. No sēdus vai stāvus pozīcijas pacelieties pirkstgalos, tad uz papēžiem, tad uz ārējam un tad uz iekšējām malām.

5.       Vingrinājums. Veic sēdus vai stāvus. Salieciet pēdas pirkstus, satveriet lupatiņu, tad iztaisnojiet.

6.       Vingrinājums. Veic stāvus. Staigājiet uz pirkstgaliem 8 soļus uz priekšu, tad atkārtojiet uz papēžiem, ārējām pēdas malām un iekšmalām.

7.       Vingrinājums. No stāvus pozīcijas pacelieties pirkstgalos 20 reizes.

8.       Vingrinājums. Nostājieties uz  vienas  kājas, otra pacelta saliekta priekšā, stāviet 30 sekundes, tad to pašu veiciet ar otru kāju.

9.       Vingrinājums. Atbalstieties pret galdu, novietojiet vienu kāju atpakaļ uz pilnas pēdas un stiepiet ikru muskuli 20 sekundes, tad mainiet kājas. Šo pašu vingrinājumu par veikt arī sēdus – aplieciet vingrošanas gumiju ap pēdu un stiepiet to uz sevi 20 sekundes.

10.   Vingrinājums. Sēžot garensēdē (kājas iztaisnotas priekšā), salieciet pēdas, nostiepjot pirkstgalus uz leju un turot 20 sekundes.

Svarīgi! Ja ir locītavu artrīts, vingrot ieteicams svaru nenoslogojošās pozās – guļus vai sēdus.

Atpakaļ |
Dalīties
Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts Aktualitātes par COVID-19 1 Bureau Veritas Certification sertifikāts
Skatīt visus
info@benu.lv