Kā par sejas ādu rūpēties ziemā?

30.09.2016 Nav komentāru

Uzskats, ka vasarā āda jāmitrina, bet ziemā jābaro, ir mīts.

3 ieteikumi

Benu_LV-36-11.Mitrinošs krēms obligāti jālieto arī ziemā. Tas gan nenozīmē, ka pilnībā jāaizmirst par barojošo krēmu. Arī tam jābūt kosmētikas somiņā gada aukstākajos mēnešos. Taču barojošo krēmu izvēlies, kad dodies garās pastaigās, slēpo vai kā citādi baudi ziemas priekus. Šie krēmi ir taukaināki, un tie rada aizsargplēvīti, lai noturētu ādā mitrumu. Savukārt, ja dienu pavadi telpās, pietiek tikai ar mitrinošu krēmu. Tas palīdzēs ādai, kuru ietekmē apkures izraisītais sausais gaiss. Sejas ādai ar dažāda veida problēmām pievieno dermatologa izrakstīto ārstniecisko krēmu. Tāpat sejas kopšanu vari papildināt ar dažāda veida serumiem, kas satur Q10. Sejas ādai patiks, ja padzersi kādu uztura bagātinātāju: selēnu, D vitamīnu, naktssveces eļļu, zivju eļļu. Ādu uzlabos fiziskas aktivitātes svaigā gaisā, jo tad tā apskābekļojas. Tikai pirms tam neaizmirsti par barojošo krēmu! Jādzer arī pietiekami daudz šķidruma – līdz diviem litriem dienā – un jālieto sabalansēts uzturs. Ādai noteikti nepatiks salds un trekns ēdiens.

2. Tas ir mīts, ka krēms ar saules aizsargfiltru SPF nepieciešams tikai vasarā… Nē, arī ziemā mēs saņemam ultravioleto starojumu, taču ne tik intensīvi. Tomēr, ja ir spilgti zilas debesis un saule, jālieto krēms ar SPF 50. Pārējās dienās var izvēlēties krēmu ar SPF 30. Ir krēmi, kuros SPF ir 15–20, tas, protams, ir labāk, nekā vispār nelietot saules aizsargkrēmus, tomēr ieteicams izvēlēties krēmus ar augstāku SPF faktoru. Cilvēkiem, kuriem ir rozācija, sausa āda, akne, regulāri nepieciešams krēms, kas satur saules aizsargfiltru. Vējš, mitrums un saule ir vissliktākā kombinācija, jo tā ādu kairina un pārsausina. Veicina slimības paasinājumu, jo paplašinās un veidojas jauni asins kapilāri, kas seju padara sārtu, kuperozu. Ādu īpaši kairina temperatūras svārstības, piemēram, kā pagājušajā gadā: vienu dienu –2, bet otru +2.

3. Jebkāda tipa sejas āda ir jāattīra divas reizes dienā un arī jāmitrina divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Jebkura āda jānotīra ar micerālo ūdeni, putām vai citu attīrošu līdzekli. Noteikti izvēlies tikai vienu attīrošu līdzekli, nevis micerālo ūdeni, gelu un vēl putas. Skrubi ādas kopšanai pievieno vienu līdz divas reizes nedēļā, bet ne biežāk, jo tā var pārkairināt ādu.

Ja tev ir rozācija

Rozācija ir ādas slimība, un tai var būt dažādas pakāpes – sākot no viegla sārtuma līdz pat smagākajai stadijai: ar sarkaniem vaigiem un uzblīdušu degunu. Pilnībā izārstēt rozāciju diemžēl nav iespējams, taču var kontrolēt, lai tā neprogresētu. Šādai sejai raksturīgi paplašināti kapilāri jeb kuperoze. Jo vairāk šādu paplašinātu kapilāru, jo lielāks ir ūdens zudums, kas savukārt rezultējas ar ādas sausumu un kairinājumu: velkošām, kņudinošām, dedzinošām sajūtām. Kairina burtiski jebkas – saule, vējš, mitrums, ūdens. Pacienti stāsta: «Jūtu savu ādu…»

 

Kā kopt?

Ieteicams izvairīties no krēmiem, kas satur smaržīgas vielas, tiem jābūt neitrāliem un dermatoloģiski pārbaudītiem. Krēmus bieži nemaini! Ja vasarā aizliegts sauļoties, tad ziemā – apmeklēt solāriju, jo pēc tam rodas pigmenta plankumi un citas problēmas.

Obligāti mitrini un aizsargā no saules, izvēloties krēmu ar SPF 50 vai vismaz 30. Ļoti laba ir Biodermas sērija Sensibio, kas paredzēta jutīgai ādai, piemēram, mitrinošs AR (anti redness) krēms, vieglas konsistences krēms Sensibio Light. Aukstākā laikā, dodoties pastaigā, izvēlies kādu biezākas konsistences krēmu, piemēram, Bioderma Sensibio Rich. Īpaši neitrāls ir šī zīmola krēms Sensibio Tolerance, kas satur maz sastāvdaļu un piemērots sevišķi jutīgai ādai. Labu produkciju ādai ar rozāciju piedāvā arī Pharmaceris, Noreva, Avene, Babe u. c.

Atkarībā no stadijas papildus var būt jāpievieno antibiotiku saturoši krēmi vai pat jālieto tās iekšķīgi. Paplašinātos kapilārus iespējams ārstēt ar lāzerterapiju. Lai rozācija neprogresētu, lāzerprocedūras ieteicams veikt regulāri – reizi gadā vai reizi divos gados. Procedūru skaitu nosaka dermatologs, ņemot vērā ādas stāvokli.

Tipiskākā kļūda!

Pašārstēšanās un spirtotu līdzekļu lietošana, kas ādu pārsausina. Nedrīkst smērēt visu, kas atrodas mājās, turklāt hormonāli krēmi uz sejas jālieto stingrā ārsta uzraudzībā!

Ja tev ir sausa āda

Sūdzības līdzīgas kā rozācijai: pārsvarā velkoša sajūta. Neatkarīgi no iemesla āda bieži sajūt kairinājumu, jo tai iztrūkst aizsargslānīša, ko veido lipīdi. Sausa āda īpaši raksturīga gados vecākiem cilvēkiem. Ja sejas āda ilgstoši ir sausa, var attīstīties sausās ādas dermatīts, ko raksturo sarkani plankumi un ādas iekaisums. Dažkārt āda lobās, īpaši ap degunu, uz vaigiem. Redzams apsārtums uz plakstiņiem.

Kā kopt ?

Biežāk un intensīvāk ādu pabaro ar kādu barojošāku krēmu, jo īpaši, dodoties pastaigā. Barojošs krēms palīdzēs izveidot aizsargplēvīti, ādu pasargās no kairinājumiem un ūdens zuduma. Ārkārtas gadījumos pirms došanās ārā vari uzsmērēt vazelīnu, īpaši ap mutes kaktiņiem, degunu, kas labi izolēs no aukstuma un vēja. Vazelīns īpaši der pārdevējām, kas ziemā strādā ārā tirgū, – jāuzklāj arī uz rokām, pirkstiem, kā arī elkoņiem un ceļiem.

Tomēr nebūt nav tā, ka ikdienā jāizvēlas tikai barojošie krēmi. Āda ir arī jāmitrina! Sausas ādas īpašniekiem ātrāk parādās krunciņas, tāpēc biežāk jāveic mitrinošas procedūras – dziļā mitrināšana, mitrinošu vielu uzklāšana uz ādas. Pēc pirtīm un vannām jāuzklāj mitrinošais krēms.

Labi mitrinoši krēmi, kas derēs sausai sejas ādai: Bioderma Hydrabio sērija sejai, Lierac sērijas mitrinošie krēmi, zīmolu Avene, Babe produkcija.

Atpakaļ |
Dalīties

Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru, pieslēdzies ar Facebook pasi

Facebook pase

Populārākie rakstiSkatīt visus