Gremošana un veselīgs uzturs (24.08.2016)

24.06.2016 Nav komentāru

Nav noslēpums, ka tādi neveselīgi ēšanas paradumi kā neregulāra ēšana, pilnvērtīgas pārtikas aizstāšana ar neveselīgām uzkodām, pārēšanās u. tml. var novest pie gremošanas problēmām ar nopietnām sekām. Tomēr vienlīdz būtisks ir arī dzīvesveids. Negatīva ietekme uz gremošanu ir arī mazkustīgumam, sēdošam darbam u. tml. Tādēļ augustā tika organizēts BENU Veselības un skaistuma akadēmijas seminārs, lai runātu par gremošanu un veselīgu uzturu.

Seminārā tika aplūkotas biežāk sastopamās gremošanas problēmas, to iemesli, kā arī tika sniegti ieteikumi, kā no tām izvairīties.

Gremošanas traucējumi tiek uztverti kā gana delikāta problēma, tomēr to spēcīgākas vai vājākas izpausmes diendienā izjūt ļoti liela daļa cilvēku. Par izplatītākajiem gremošanas traucējumiem, to cēloņiem un profilaksi bija aicināts stāstīt pazīstamais gastroenterologs, endoskopists un internists Hosams Abu Meri.

Gremošanu ļoti lielā mērā ietekmē tieši veselīgs un sabalansēts uzturs, tāpēc jo īpaši būtiski ir jau bērnībā iemācīt pareizas ēšanas paradumu pamatus. Par pareizu uzturu kā pieaugušajiem, tā bērniem augusta BENU Veselības un skaistuma akadēmijas seminārā stāstīja pasniedzēja, veselības centra „Vivendi” un Rīgas Dzemdību nama uztura speciāliste Liene Sondore.

Savukārt par to, kā mazināt izplatītākos gremošanas traucējumus, semināra apmeklētāji varēja uzzināt, noklausoties BENU Aptiekas farmaceites un uztura projekta koordinatores Zandas Ozoliņas stāstījumu.

Pateicamies speciālistiem un visiem interesentiem, kuri apmeklēja semināru!

Atpakaļ |
Dalīties

Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru, pieslēdzies ar Facebook pasi

Facebook pase

Populārākie rakstiSkatīt visus