Sirds veselība (26.10.2016)

26.10.2016 Nav komentāru

Sirds slimības ir viens no izplatītākajiem nāves iemesliem pasaulē ¬– ik gadu no sirds un asinsvadu slimībām mirst 17,5 miljoni cilvēku. Arī Latvijā sirds un asinsvadu slimības ir starp galvenajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem. Jāņem vērā, ka lielu daļu risku rada neveselīgs dzīvesveids. Diemžēl pat vairumam veselīgu divdesmitgadnieku piemīt vismaz viens sirds slimību riska faktors, piemēram, paaugstināts asinsspiediens, stress, neveselīgs uzturs, smēķēšana u. c.

Lai BENU Veselības un skaistuma akadēmijas apmeklētāji uzzinātu vairāk par šo aktuālo tematu, seminārā uzstājās vairāki zinoši eksperti. Par sirds veselību, paaugstinātu asinsspiedienu un holesterīna līmeni stāstīja PSIA “Ādažu slimnīca” un VCA “Pulss 5” kardioloģe Vita Veismane.

Asinsriti ļoti spēcīgi var ietekmēt uzturs. „Protams, sirds veselībai neatsverams ir arī gēnu mantojums, tomēr liela ietekme ir tieši dzīvesveidam, kas savukārt ir katra paša rokās. Attiecībā uz ēšanu ļoti būtiska ir arī regularitāte – svarīgi ieviest trīs pamata ēdienreizes dienā. Ja ģimenes šo kārtību neieradina bērnam agrā vecumā, tad jau pusaudža gados ir augstāks risks iegūt lieko svaru. Ja cilvēkam nav laika paēst, ir jāpadomā par saviem laika zagļiem,” seminārā stāstīja pasniedzēja, veselības centra „Vivendi” un Rīgas Dzemdību nama uztura speciāliste Liene Sondore.

Savukārt BENU Aptiekas farmaceita asistente un kardioloģijas projekta kuratore Viktorija Barone stāstīja par farmaceitisko aprūpi kardioloģijas pacientiem.

Pateicamies speciālistiem un visiem interesentiem, kuri apmeklēja semināru!

Atpakaļ |
Dalīties

Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru, pieslēdzies ar Facebook pasi

Facebook pase

Populārākie rakstiSkatīt visus