Pirmssvētku stress un izdegšanas sindroms (14.12.2016)

Pirmssvētku stress un izdegšanas sindroms (14.12.2016)

Decembris ir pirmssvētku laiks, kas atnes ne vien daudz priecīgu brīžu, bet arī uztraukumu un stresu. Tieši tāpēc decembra seminārs bija veltīts tematam „Pirmssvētku stress un izdegšanas sindroms”.

„Ir ļoti daudz cilvēku, kuriem pirmssvētku laiks rada pat izmisuma sajūtu, jo stress piemeklē viņus gan darbā, gan ārpus tā. Īpaši grūts šis laiks ir mazu bērnu māmiņām, kuras cenšas būt labas mammas, palīdzot bērniem gatavoties eglītēm, – gan cepot un šujot, gan gādājot par svētkiem ģimenē. Tajā pašā laikā jābūt arī labām sievām un, protams, – labām darbiniecēm. Diemžēl ilgstoša, paaugstināta stresa apstākļos cilvēkam kļūst grūti sevi mobilizēt, koncentrēties. Ja apkārt nav tuvinieku, kuri var sniegt atbalstu, nereti cilvēkiem rodas tādi psihosomatiski traucējumi kā bezmiegs un depresijas iezīmes,” stāsta  Dr. Sandra Pūce.

Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes. Cilvēkiem bažas rada gan laika trūkums, jo gada beigās bieži vien ir īpaši liels noslogojums darbā, gan arī rūpes par svētku dāvanu iegādi utt. Diemžēl šie pirmssvētku laikam raksturīgie satraukumi cilvēkos rada paaugstinātu stresu, kas var novest pat pie izdegšanas sindroma un miega traucējumiem.

Lai pievērstu uzmanību šīm problēmām, BENU Veselības un skaistuma akadēmija decembra seminārā pievērsās tieši pirmssvētku stresa tematam. Par izdegšanas sindromu, miega traucējumiem un pirmssvētku depresiju ar klausītājiem sarunājās psihoterapeite-psihiatre Dr. Sandra Pūce, kā arī BENU Aptiekas farmaceite un projekta „Garīgā veselība” kuratore Zanda Ozoliņa.

Pateicamies speciālistiem un visiem interesentiem, kuri apmeklēja semināru!

Atpakaļ |
Dalīties
Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1 Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1
Skatīt visus
info@benu.lv