Miegs un tā traucējumi (22.11.2016)

Miegs un tā traucējumi (22.11.2016)

Varētu šķist, ka kāda nomodā pavadīta nakts nekādu kaitējumu organismam nenodara, – tik vien kā dod miegainību nākamajai dienai. Diemžēl realitātē hronisks bezmiegs un citi miega traucējumi ir bieži sastopama kaite, kas, atstāta novārtā, var radīt nopietnus veselības traucējumus.

„Par miega higiēnu vajadzētu rūpēties ikvienam arī tad, ja nav izteiktu miega traucējumu. Miega kvalitāti var traucēt smaga maltīte, lielas fiziskas aktivitātes, arī alkohols iemigšanai nav labākais līdzeklis. Jāpadomā arī par gulēšanas vidi, gultas ērtumu, siltumu, kārtību. Savukārt, ja kādu nakti gadās mocīties ar bezmiegu, noteikti nevajadzētu lūkoties pulkstenī, – tas rada tikai lielāku satraukumu. Tā vietā būtu jāceļas augšā un jādara kas noderīgs!” – šādu padomu BENU Veselības un skaistuma akadēmijas semināra klausītājiem deva psihiatre-psihoterapeite Dr. Sandra Pūce. Viņa sniedza plašu ieskatu gan par dažāda veida miega traucējumiem, gan arī to ārstēšanas iespējām.

Savukārt par uztura bagātinātājiem, tējām un aptiekās pieejamiem bezrecepšu medikamentiem, kas iedarbojas nomierinoši un palīdz sagatavoties labam nakts miegam, pastāstīja BENU Aptiekas farmaceite un vadītāja Iveta Zicāne. Ikdienā viņa sastopama arī tirdzniecības centra „Alfa” BENU Aptiekā.

Pateicamies speciālistiem un visiem interesentiem, kuri apmeklēja semināru!

Atpakaļ |
Dalīties
Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1 Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1
Skatīt visus
info@benu.lv