Cukura diabēts (22.11.2016)

Cukura diabēts (22.11.2016)

BENU Veselības un skaistuma akadēmijas seminārā, kas noritēja novembrī, interesenti tika aicināti uzzināt vairāk par dzīvi ar cukura diabētu.

Ārsta kabinetā uzzinot diagnozi „cukura diabēts”, pacientam nākas atskārst, ka turpmāk būs jāuzņemas stingra kontrole pār tiem ikdienas aspektiem, kuri, iespējams, līdz šim palaisti pašplūsmā: ēšanu, fiziskajām aktivitātēm, veselīgu miegu, stresa kontroli u. c. Kopumā 1. un 2. tipa diabēts Latvijā diagnosticēts aptuveni 80 tūkstošiem iedzīvotāju, turklāt šim skaitlim ir tendence augt.

Neraugoties uz to, ka jaunā diagnoze pacientam var būt gana šokējoša, ar uzmanību jānoklausās arī norādes par turpmākajiem soļiem, kas ļaus iespējami veiksmīgi sadzīvot ar slimību. Jaunās informācijas gūzma ir ļoti liela, tomēr būtiski ir saprast, ka diabēta pacientiem visa pamatā ir veselīga dzīvesveida pamatprincipi – gudra ēdiena izvēle un regulāras fiziskās aktivitātes. Par nelaimi, speciālistes prakse rāda, ka pacienti bieži vien neizprot nepieciešamās izmaiņas vai arī nevēlas neko mainīt, kā rezultātā slimība strauji progresē un rodas sklerotiskas izmaiņas asinsvados, pasliktinās redze, rodas nespēks, nemiers u. c.

Seminārā ikvienam interesentam bija iespēja sastapt Endokrinoloģijas un diabetoloģijas māsu apvienības prezidenti Līgu Ārenti – viņa stāstīja par dzīvi ar 2. tipa diabētu. Ar klausītājiem runāja arī BENU Aptiekas farmaceite Antra Ziemele, kas pievērsās cukura diabēta slimnieku farmaceitiskās aprūpes jautājumiem.

Pateicamies speciālistiem un visiem interesentiem, kuri apmeklēja semināru!

Atpakaļ |
Dalīties
Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1 Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1
Skatīt visus
info@benu.lv