Astma un HOPS (22.09.2016)

Astma un HOPS (22.09.2016)

HOPS jeb hroniski obstruktīva plaušu slimība skar aptuveni katru desmito pasaules iedzīvotāju. Kas ir šī slimība, kura piemīt aizvien vairāk cilvēkiem visā pasaulē? To klausītāji varēja uzzināt HOPS un astmai veltītajā seminārā.

Diemžēl ir grūti pasargāt sevu veselību no apkārtējās vides ietekmes, taču vēl lielāku kaitējumu veselībai varam nodarīt paši, piemēram, smēķējot. Latvijā patlaban smēķē teju katrs otrais vīrietis un katra piektā sieviete, līdz ar to, pēc ārstes aplēsēm, aptuveni 150 000 Latvijas iedzīvotāju būtu jāārstē HOPS. Reālā situācija gan rāda, ka ārstēšana nozīmēta 25 000 iedzīvotāju, no kuriem tikai 10 000 saņem reālu medicīnisku palīdzību. Fakts, ka ārstējas tikai katrs 15. slimnieks, ir īpaši draudīgs, jo, slimību neārstējot, tā progresē. Turklāt pastāvīgais elpas trūkums rada nopietnus bojājumus arī sirdij un citiem orgāniem, un rezultātā cilvēks kļūst par invalīdu.

Par to, kas ir HOPS un astma, kas ietekmē šo slimību veidošanos, kā savlaicīgi atpazīt pazīmes un kā tās ārstēt, semināra klausītājiem skaidroja alergologs, pulmonologs Māris Bukovskis. Savukārt BENU Aptiekas farmaceits un aptiekas Nometņu ielā 9, Rīgā vadītājs Vitālijs Mitrohins stāstīja par farmaceitisko aprūpi šo nopietno saslimšanu gadījumā.

Pateicamies speciālistiem un visiem interesentiem, kuri apmeklēja semināru!

Atpakaļ |
Dalīties
Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1 Darba laiks svētkos Bērniem un māmiņām -35% Aktuāli jūnijā! Esi skaists, vesels un laimīgs! Loterija tavai veselībai 1 1
Skatīt visus
info@benu.lv